از کاهش ساعات اداری در ماه رمضان تا بررسی برنامه ششم در مجلس بعدی

منتخبان مجلس دهم در دومین روز همایش فرآیند قانونگذاری، الزامات و راهکارها در جلسه‌ای با محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت به طرح دغدغه ها و سوال هایشان پرداختند که از جمله آنها لزوم کاهش ساعت کار اداری در ماه مبارک رمضان و بررسی برنامه ششم در مجلس دهم بود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دومین روز همایش فرآیند قانونگذاری، الزامات و راهکارها با حضور جمعی از منتخبان مجلس دهم در محل مجلس قدیم در نوبت صبح برگزار شد که آخرین سخنران این جلسه محمدباقر نوبخت رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی بود.

نوبخت بعد از بیان نظراتش در مورد راهکارهای اجرای برنامه ششم توسعه ضمن استماع دغدغه ها و سوالات منتخبان مجلس دهم به آنها پاسخ داد.

فلاحت پیشه منتخب مردم کرمانشاه با بیان اینکه باید دولت و مجلس در کنار یکدیگر مشکلات را حل کنند، گفت که دولت چه برنامه مشخصی در قالب برنامه ششم برای حل مشکلات دارد.

یکی از منتخبان زن مجلس دهم نیز به نوبخت گفت با توجه به اینکه ماه مبارک رمضان در پیش است لازم است که ساعات اداری کاهش پیدا کند چون ماه رمضان در ماه گرم سال قرار دارد و با توجه به اینکه کشورهای اسلامی این کار را انجام می دهند و مجلس نهم با کاهش ساعت اداری مخالفت ندارد به نظر می رسد این کار ضروری است.

منصوری منتخب سبزوار نیز گفت: با توجه به اینکه در حال حاضر برخی از کارخانه ها در حال تعطیلی هستند دولت چه برنامه ای برای جلوگیری از این اتفاق دارد.

عباسی منتخب رودسر نیز در اظهاراتی گفت که لازم است دولت توجه ویژه ای به سواحل شمالی با توجه به قرار گرفتن در مرز دریای خزر انجام دهد و برنامه مدونی با همکاری مجلس داشته باشد.

منتخب تربیت حیدریه نیز با تاکید بر لزوم توجه ویژه دولت به مناطق کمتر توسعه یافته بخصوص مناطق مرزی، گفت: در برنامه ششم توجه به مناطق مرزی نشده است مناطقی که بعضا در وضعیت بحرانی قرار دارند.

طاهرخانی منتخب تاکستان نیز با تاکید بر لزوم برنامه ریزی مدون برای توسعه کشور، گفت که دولت چه برنامه ای بخصوص در بخش تولید دارد.

منتخب الیگودرز در اظهاراتی گفت که 104 نفر از منتخبان نامه ای به لاریجانی رییس مجلس نوشتند تا بررسی برنامه ششم به مجلس دهم موکول شود.

مقدسی منتخب کمیجان نیز از نوبخت پرسید که با توجه به گذشت نیمی از مدت زمان ابلاغ سیاست های سند چشم انداز و پیش نرفتن اهداف این موضوع در برنامه های چهارم و پنجم، دولت چه برنامه ای برای جبران عقب ماندگی ها دارد.

فاطمه حسینی منتخب تهران نیز با اشاره به لزوم فقرزدایی از کشور گفت: فقر شکل زنانه گرفته است که با توجه به حجم زنان بی سرپرست خانوار امیدواریم که دولت همکاری های لازم را با مجلس انجام دهد تا فکری برای این کار صورت گیرد.

موسوی لارگانی نماینده مجلس نهم و منتخب مجلس دهم نیز با انتقاد از درخواست دولت برای بررسی برنامه ششم در مجلس آینده، گفت که تاکنون کمیسیون تلفیق با حضور نمایندگان دولت بررسی های لازم را در برنامه ششم انجام داده است و طبق روال گذشته نیز در سال آخر مجلس برنامه توسعه تصویب شده و مشکلی برای کار کردن مجلس بعدی با برنامه ششم وجود ندارد.

وی گفت که علیرغم تاکیدات دولت برای رسیدن تورم به 11 درصد ولی مردم این تورم را در سفره هایشان نمی بینند.

برخی دیگر از منتخبان نیز سوالاتی از نوبخت در خصوص برنامه دولت برای مقابله با رکود تورمی، بهبود وضعیت اقتصادی و بهبود وضعیت معیشتی مردم داشتند.

به گزارش ایسنا علیرغم اینکه نوبخت در طول یک ساعت حضورش در بین منتخبان توضیحاتی را ارائه کرد منتخبان خواستار ادامه این جلسه برای بحث و گفت وگو شدند که نوبخت به آنها قول مساعد برای ادامه این جلسات را داد و حتی گفت که ساختمان مدیریت نزدیک مجلس است و اگر مجلس بخواهد برای تبادل نظر در همان روزهای ابتدایی مجلس دهم در بین منتخبان حاضر خواهد شد.

انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «از کاهش ساعات اداری در ماه رمضان تا بررسی برنامه ششم در مجلس بعدی» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایسنا-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X