فرماندار تهران بر توقف فعالیت معادن شن و ماسه منطقه 18 تاكید كرد

به گزارش خبرنگار ايرنا، عيسي فرهادي روز يكشنبه در حاشيه بازديد از معادن شن و ماسه منطقه 18 شهر تهران در جمع خبرنگاران افزود: سازمان صنعت، معدن و تجارت، آب منطقه اي، محيط زيست، فرمانداري و استانداري تهران با ادامه فعاليت معادن اين محدوده به شكل فعلي مخالف هستند.
وي با بيان اينكه تعطيلي هر چه زودتر اين معادن از اهميت زيادي برخوردار است تصريح كرد: به همين منظور و براي تصميم گيري منطقي در خصوص اين معادن، امروز معاونان قضايي دادگستري و دادستاني تهران از محدوده فعاليت معادن شن و ماسه منطقه 18 تهران ديدن كردند.
فرماندار تهران خاطرنشان كرد: پس از تعطيلي اين معادن بايد نسبت به ساماندهي زمين هاي اين محدوده تصميم گيري شود.
فرهادي گفت: درهمين ارتباط شهرداري طرحي را با نام 'تاكا' تهيه كرده كه مراحل قانوني خود را طي مي كند كه البته به دليل وجود مالكان خصوصي با برخي مسائل حقوقي مواجه شده است.
وي با اشاره به اينكه در اين محدوده سه معدن فعاليت داشتند افزود: بزرگترين معدن اين محدوده به وسعت 103 هكتار كه در مالكيت ستاد اجرايي فرمان امام (ره) است از سال گذشته فعاليت خود را متوقف كرده است.
فرماندار تهران يادآور شد: از دو معدن ديگر نيز به صورت مقطعي و غيرمجاز برداشت هايي انجام مي شود كه بايد با كمك دستگاه قضايي حكم تعطيلي آنها صادر شود.

*شهردار منطقه 18:بايد از وقوع خطرات احتمالي ناشي از فعاليت غيرمجاز به سرعت جلوگيري شود
شهردار منطقه 18 شهر تهران با بيان اينكه شركت هاي معدني فعال در اين محدوده فعاليت غيرمجاز دارند افزود: اين شركت ها حتي حريم رودخانه كن را رعايت نكرده اند و در برخي محدوده ها بين بستر رودخانه با گودهاي 138 متري معادن تنها چهار متر فاصله وجود دارد.
مصطفي سليمي با تأكيد بر اينكه بايد از وقوع خطرات احتمالي ناشي از گودهاي معادن منطقه جلوگيري شود تصريح كرد: در غير اين صورت احتمال وقوع يك فاجعه بزرگ زيست محيطي و انساني وجود دارد.
وي تأكيد كرد: امروز همه دستگاه هاي استان تهران از جمله فرمانداري، مسئولان قضايي، شوراي اسلامي شهر و مديران شهري به دنبال رفع اين معضل شهر تهران هستند.
فرماندار شهرستان تهران، شهردار منطقه 18 به همراه مسئولان ارشد قضايي استان تهران روز يكشنبه به منظور ارزيابي وضعيت فعاليت غيرمجاز معادن شن و ماسه منطقه 18 از اين محدوده ديدن كردند.
حدود 40 سال از فعاليت معادن شن و ماسه منطقه 18 تهران در محدوده اي به وسعت 400 هكتار مي گذرد كه اين موضوع امروز به يكي از معضلات زيست محيطي پايتخت تبديل شده است.
تهرام/2079/9353// 1625

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فرماندار تهران بر توقف فعالیت معادن شن و ماسه منطقه 18 تاكید كرد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سایر منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X