انتقاد رئیس شورای اسلامی مشهد از شورای عالی استانها

به گزارش ایرنا غلامرضا بصیری پور سه شنبه در هشتاد و هفتمین نشست علنی شورای اسلامی شهرستان مشهد افزود: تا زمانی که شورای عالی استانها این چنین عمل کند هیچ گاه شوراها در کشور رشد نخواهند کرد.
وی گفت: اختیاری که شورای عالی استانها در قانون گذاری دارد هیچ جای دیگری ندارد چون می تواند هم طرح و هم لایحه ارائه دهد که هیچ دستگاه دیگری حتی قوه قضاییه چنین امکانی را ندارد و کسی که باید از این ظرفیت استفاده کند خود شورای عالی استانهاست.
او افزود: شورای عالی استانها اگر به این ظرفیت عمل کند همه مشکلات از جمله پاداش پایان سال شوراها و حق الزحمه اعضای شورا و مساله آموزش شوراها حل می شود.
رئیس سابق شورای عالی استانها گفت: امروز وضعیت به گونه ای است که اگر شورای استانی بخواهد مثلا از عملکرد یک تیم فوتبال، مثلا سیاه جامگان، قدردانی کند نمی تواند و این یک نقطه ضعف است.
بصیری پور با انتقاد از این وضعیت، گفت: شوراهای فرادستی باید توسط شورای عالی استانها تامین مالی شوند و اعتباری به آنها اختصاص داده شود که بتوانند در طول سال کار کنند.
وی گفت: در این خصوص در سطح کشور همخوانی وجود ندارد و تقریبا در هیچ شهرستانی در کشور حق الزحمه ای به شوراها پرداخت نمی شود.
او افزود: باید در خصوص حق الزحمه اعضای شورا، آیین نامه ای تهیه و ابلاغ شود که مثلا اعضای هر شورای بخش از این طریق حق الزحمه ای را به شوراهای روستایی پرداخت کنند.
وی گفت: به دلیل وسعت شهرستان مشهد، باید به گونه ای شوراها را بسیج و تقویت کرد و به آنان انگیزه داد که حداقل 400 هزار نفر بخش مرکزی را پاسخ دهند.
1922/5132

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «انتقاد رئیس شورای اسلامی مشهد از شورای عالی استانها» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X