اورژانس اجتماعی سال گذشته 4500 نفر را از مرگ نجات داد

به گزارش خبرنگار سلامت ایرنا،انوشیروان محسنی بندپی در نشست بررسی آسیبهای اجتماعی در وزارت بهداشت افوزد: در كشور به علت ترویج ‌آموزه های دینی و اخلاقی میزان خودكشی پایین است اما حتی یك مورد آن هم برای جامعه ما زیاد است.
وی افزود: اضطراب،افسردگی و استرس از جمله عوامل اقدام به خودكشی است و لازم است برای كنترل این عوامل در كشور برنامه اقدام و عمل داشته باشیم.
محسنی بندپی گفت: سازمان بهزستی خط مقدم برخورد با خودكشی است و برای رسیدگی به این مسائل خط اورژانس اجتماعی 123 را برای مداخله در بحرانهای اجتماعی فعال كرده است و در 190 شهر با استفاده از 247خودروی اختصاصی فعالیت می كند.
رئیس سازمان بهزیستی كشور گفت: سال گذشته فعالیت اورژانس اجتماعی با اقدام فوری و به موقع 4500 نفر را از مرگ حتمی نجات داد،اقدامات این مركز شبانه روزی است و در سال 95 نثز مراكز آن افزایش می یابد.
وی افزود: خط 1480 بهزیستی نیز برای ارائه خدمات و حمایتهای اجتماعی فعال است، سال گذشته یك میلیون و 50 هزار تماس تلفنی با این خط برقرار شد كه فقط توانستیم 50 درصد این تلفن ها را كه حدود 500 هزار تماش بودند؛ پاسخ دهیم و به علت كمبود امكانات نتوانستیم به همه این تماسها جواب دهیم.

**قرص برنج عامل مهم خودكشی
وی گفت: مهمترین عامل خودكشی قرص و سموم است و قرص برنج یكی از مهمترین این اقلام است و لازم است وزارت بهداشت با همكاری شورای عالی سلامت و امنیت غدایی این محصول را از بازارحذف كند زیرا حتی اگر برنج ها فاسد شوند و كرم بزنند نیز عوارض آن بسیار كمتر از مصرف قرص برنج توسط برخی افراد است.
اجتمام(3)**3063 ** 1418

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اورژانس اجتماعی سال گذشته 4500 نفر را از مرگ نجات داد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی دنیای خبر دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات