برنامه جذب اساتید در دانشگاه های دولتی و غیرانتفاعی تغییر نمی كند

به گزارش روز یكشنبه ایرنا از روابط عمومی وزارت علوم، پانزدهمین نشست مسئولان دفاتر تحقیق استانی سراسر كشور با حضور حجت الاسلام محمدرضا رضوان طلب رئیس مركز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم، در دانشگاه ایلام برگزار شد.
رضوان طلب درجمع مسئولان دفاتر تحقیق استانی سراسر كشور به فراخوان مربوط به بورسیه ها در اردیبهشت ماه هر سال اشاره كرد و گفت: ثبت نام متقاضیان (دانشجویان دكتری) برای جذب به صورت بورسیه به تعداد سهمیه داده شده در اردیبهشت 95 به زودی اعلام می شود.
وی افزود: درحال حاضر دانشگاه‌ها مشغول اعلام نیازهای خود به مركز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم هستند.
رئیس مركز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ادامه داد: بعد از اعلام نیاز دانشگاه‌ها، اداره كل بورس سازمان امور دانشجویان و مركز نظارت آموزش عالی نیازهای اعلام شده را بررسی و بعد از طی فرایندی، آنها را منطبق با قوانین، مقررات و نیازهای موجود، اصلاح كرده و نیازهای اصلی را مشخص می كنند.
وی به نسبت دانشجو به استاد در كشور اشاره كرد و گفت: این نسبت هم اكنون 1به 24 است كه باید برای رسیدن به ایده‌آل آن كه 1 به 13 در سطح بین المللی است تلاش كنیم و تا رسیدن به این نسبت همواره نیازمند به جذب هیات علمی هستیم.
رئیس مركز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، در ادامه تصریح كرد: برنامه جذب خصوصا برای دانشگاه های دولتی و غیرانتفاعی تغییر نمی كند و با توجه به ازدیاد فارغ التحصیلان دكتری، اولویت جذب با آنها خواهد بود.
وی با اشاره به وظیفه خطیر مركز جذب وزارت علوم و با بیان اینكه باید امانتی را كه بر عهده ما سپرده شده است، با بی طرفی كامل حفظ كنیم، افزود: ما به هیچ جناحی وابسته نیستیم و تنها جهت گیری ما جهت گیری اصولی و اعتقادی است.
رضوان طلب با بیان اینكه بدون كنترل و نظارت دائمی ممكن است دچار لغزش و خطا شویم، گفت: مسئولان دفاتر تحقیق باید همواره كنترل تصادفی و نمونه ای داشته باشند و در جذب اعضا تنها نگاه سلبی صرف مفید نخواهد بود.
وی با تاكید براینكه اصل اسلامی مراقبت و نظارت دائمی اصلی است كه مورد غفلت واقع شده است، ادامه داد: كنترل دائمی هزینه ها را كم و بهره وری و اعتماد عمومی را افزایش می دهد و هر نظامی كه از این اصل پیروی نكند، با شكست مواجه خواهد شد.
رئیس مركزجذب اعضای هیات علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: مراقبت و كنترل دائمی به عنوان یكی از اصول مدیریتی اسلامی رمز رشد و پیشرفت تمامی افراد جامعه خصوصا دانشگاهیان است.
فراهنگ**9187**1569

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «برنامه جذب اساتید در دانشگاه های دولتی و غیرانتفاعی تغییر نمی كند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X