وجود ۷۰۰۰ واحد تولیدی تعطیل و غیر فعال در شهرک‌های صنعتی کشور

به گزارش خبرگزاری مهر، علی یزدانی در سفر به استان ایلام اظهار داشت: ۳۷ هزار و ۱۴۸ واحد صنعتی و تولیدی کشور در شهرک ها و نواحی صنعتی کشور وجود دارد که هفت هزار و ۷۸ واحد تعطیل و غیرفعال است که بر پایه برنامه ریزی ها مشوق های مناسبی برای آنها در نظر گرفته شده تا دوباره فعال و آغاز به کار کنند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران اعلام کرد: بیش از یک هزار و ۲۰۰ واحد تولیدی و صنعتی تعطیل و غیر فعال امسال در راستای تاکیدات مقام معظم رهبری و برای تحقق اقتصاد مقاومتی دوباره فعال و وارد چرخه کار می شوند.

 وی گفت: بیش از ۹۲ درصد مجموعه صنعت کشور را واحدهای کوچک و متوسط تشکیل می دهد که ۳۷ هزار و ۱۴۸ واحد از آنها به عنوان صنایع کوچک و ۳۴ هزار و ۵۵۷ واحد صنایع متوسط در شهرک ها و نواحی صنعتی قرار دارد.

یزدانی اظهار کرد: ۹۹ هزار و ۸۴۰ طرح صنعتی اکنون در مناطق کشور در حال ساخت است که از این تعداد ۲۹ هزار و ۷۹۹ واحد در شهرک ها و نواحی صنعتی قرار دارد.

مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شرکت های صنعتی ایران گفت: استان ایلام دارای ۵۹۹ واحد صنعتی و تولیدی است که ۵۸۹ واحد از آنها را صنایع کوچک و متوسط تشکیل می دهد و ۲۲۰ واحد صنعتی از مجموع واحدهای تولیدی استان ایلام غیرفعال و تعطیل است.

وی یاد آور شد: به منظور آشنایی با مشکلات و رونق حوزه صنعت و نیز بررسی موانع و راهکارهای اجرایی تحقق اقتصاد مقاومتی و تبیین مشوق های حوزه صنایع کوچک و متوسط امسال تاکنون به ۱۷ استان کشور سفر کرده و در نشست ستاد تسهیل سرمایه گذاری استان ها وضعیت صنعت کشور در شهرک ها و نواحی صنعتی تشریح شده است.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «وجود ۷۰۰۰ واحد تولیدی تعطیل و غیر فعال در شهرک‌های صنعتی کشور» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X