معاون وزير ارتباطات: دولت متعهد به تكميل زيرساخت ها براي توسعه اينترنت اشيا است

به گزارش ايرنا ، اميرحسين دوايي روز شنبه در همايش تخصصي اينترنت اشيا ، كاربردها ، چالش ها و فرصت ها كه در گرگان برگزار شد،افزود: تنها وظيفه دولت در اين بخش ، توسعه زيرساخت ها است و مسووليت ديگر قسمت ها از جمله ترويج ، توسعه و فرهنگ سازي آن بر عهده شركت هاي بزرگ مي باشد.
وي بيان كرد: تنها دليلي كه حضور دولت را در فراهم آوردن مقدمات اوليه توجيه مي كند ، وجود چالش هايي مانند امنيت و حفظ حريم خصوصي افراد است.
معاون وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات اضافه كرد: اينترنت اشيا ، يكي از مقدمات ورود به دنياي جديد با امكانات و خدماتي بسيار و فراتر از انتظار است كه نبود پهناي باند مناسب اجراي اين طرح، بزرگترين مشكل ايران در توسعه آن است.
دوايي ادامه داد: علاوه بر آن ، كشور از نبود نيروي متخصص ارايه سخت افزار و نرم افزارهاي تخصصي اينترنت اشيا رنج مي برد كه انتظار مي رود مراكز علمي و دانشگاهي براي از ميان بردن اين مشكل و برطرف كردن آن تلاش كنند.
وي گفت: ترويج اينترنت اشيا در كشور نيازمند دانش گسترده و كلان نگر براي طراحي سيستم هاي پيچيده مورد استفاده آن است كه بخش زيادي از اين دانش مورد نياز از راه تجربه و صرف هزينه هاي زياد به دست خواهد آمد.
معاون وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات بيان كرد: بايد با آموزش به نيروهاي خلاق، آنها را روانه بازار كرد تا با آزمون و خطاهاي زياد، مسير حركت به سمت دستيابي به تكنولوژي بومي اينترنت اشيا در كشور فراهم شود.
وي افزود: در اين بخش دولت فقط مسائل امنيتي و زيرساختي انساني و ارتباطي را انجام مي دهد و مابقي مراحل انجام آن بر عهده شركت ها و بخش هاي خصوصي است.
دوايي ادامه داد: طرح توسعه اينترنت اشيا در كشور ابتدا به صورت آزمايشي در چند استان آغاز مي شود كه در صورت موفقيت آميز بودن، اجراي آن در همه استان هاي كشور رواج خواهد يافت.
عبارت اينترنت اشيا براي اولين بار در سال 1999 توسط كوپن اشتون مورد استفاده قرار گرفت و جهاني را توصيف كرد كه در آن هر چيزي از جمله اشياي بي جان براي خود هويت ديجيتال داشته باشند و به رايانه ها اجازه دهند آنها را سازمان دهي و مديريت كنند.
7331/1648

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «معاون وزير ارتباطات: دولت متعهد به تكميل زيرساخت ها براي توسعه اينترنت اشيا است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X