آموزش زبان تخصصی فرهنگ و هنر در موسسات فرهنگی و هنری

به گزارش ایرنا، مهدی محمدی روز سه شنبه در کارگاه آموزشی کارشناسان موسسات فرهنگی کشور در مشهد افزود: هدف از برگزاری این کارگاه آموزش و بررسی مشکلات پیرامون موسسات فرهنگی و هنری است که برای اولین بار در این گردهمایی نمایندگان ادارات ثبت اسناد نیز حضور دارند.
وی گفت: شناخت موسسات فعال و خلاق در کشور برای حضور در همایش ملی و نیز تقدیر از کارشناسان برتر استانی از برنامه های این کارگاه دو روزه در مشهد می باشد.
وی با اشاره به 5700 موسسه فرهنگی و هنری دارای مجوز در کشور اظهار کرد: از این تعداد چهار هزار موسسه فعال و مابقی غیر فعال هستند که موسسات غیر فعال ساماندهی خواهند شد.
محمدی گفت: مقررات مربوط به حوزه صدور مجوز موسسات فرهنگی مربوط به دهه 70بوده و نیازمند بازنگری اساسی است.
وی از پیگیری ارایه مجوز آموزش زبان های خارجی به موسسات فرهنگی و هنری خبر داد و افزود: ارایه این مجوز از سال 1389 از وزارت ارشاد اسلامی سلب و به وزارت آموزش و پرورش و وزارت علوم واگذار شد.
وی اظهار کرد: دو هزار موسسه آموزش زبان دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در کشور وجود دارد.
محمدی با تاکید برآنکه موسسات فرهنگی و هنری که فقط فعالیت فرهنگی و هنری را در شهر انجام می دهند نیازمند تایید مکان توسط اداره اماکن نیستند افزود: همچنین تلاش می شود موسسات فرهنگی که فعالیت آموزشی ندارند بتوانند در ساختمانهای مسکونی فعالیت کنند.
مشاور وزیر فرهنگ از صدور پروانه فعالیت موسسات فرهنگی و هنری به صورت الکترونیکی خبر داد و گفت: با تلاش هیات رسیدگی به امور مراکز فرهنگی کشور و ادارات کل با هدف کاهش زمان و تکریم ارباب رجوع در آینده نزدیک این مهم در سراسر کشور صورت خواهد پذیرفت و دیگر نیاز به حضور متقاضی به ادارات کل نخواهد بود.
کارگاه آموزشی موسسات فرهنگی و هنری به مدت دو روز در مشهد ادامه دارد.
7498/ 6053

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آموزش زبان تخصصی فرهنگ و هنر در موسسات فرهنگی و هنری» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X