قم در طرح رسیدگی به ایتام در رتبه نخست قرار دارد

به گزارش ایرنا، عبدالله جلالی روز سه شنبه در مراسم بزرگداشت روز ملی ارتباطات و روابط عمومی در قم اظهار داشت: کمک ها و صدقات در هر استان فقط برای محرومان همان استان هزینه می شود و در قم به خوبی می توانیم تبلور باورهای دینی را در رسیدگی به ایتام و فقرا مشاهده کنیم.
وی با بیان اینکه میزان کمک قمی ها به محرومان جامعه در پنج سال گذشته بیش از 300 درصد رشد داشته و در سال 94 بیش از 270 میلیارد ریال بوده است، خاطرنشان کرد: قم تنها استانی است که فقرا و محرومان می توانند با آورده 250 میلیون ریالی صاحب خانه شوند.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی قم درادامه از وجود 18 هزار حامی برای ایتام در استان خبر داد و گفت: طرح محسنین برای کمک به کودکان محروم غیریتیم راه اندازی شده و در این طرح خیرین می توانند با پرداخت ماهانه 300 هزار ریال ، بیش از 4 هزار و 500 کودک و نوجوان زیر 18 سال را برای ادامه تحصیل و شکوفایی استعدادهایشان کمک کنند.
وی یکی از ناهنجاری های اجتماعی را فقرپنداری افرادی که وضعیت مالی مناسبی دارند، عنوان کرد و افزود: متاسفانه افرادی در جامعه با تصور اینکه فقیر بوده و وضع مالی خوبی ندارند، هرجا منافعی در میان باشد، خود را به فقر و نداری می زنند و این آسیب بزرگی برای جامعه است.
جلالی در پایان با بیان اینکه فقر یکی از عوامل مهم تهدیدکننده سلامت اجتماعی است، تصریح کرد: روابط عمومی های دستگاههای اجرایی استان می توانند به عنوان پل ارتباطی با مردم، امور خیر را در جامعه گسترش داده و با عوامل متعدد تولید فقر مقابله کنند.
8146/ 6133/

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «قم در طرح رسیدگی به ایتام در رتبه نخست قرار دارد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X