50 درخواست برای برگزاری نمایشگاه در شهر آفتاب/ثبت‌نام 18 هزار تولیدی پوشاک برای انتقال به اطراف شهر

رضا قدیمی مدیرعامل شرکت ساماندهی مشاغل شهر تهران گفت: تاکنون ۵۰ ثبت نام برای برگزاری نمایشگاه در مجموعه شهر آفتاب صورت گرفته است که یا تنها نمایشگاه‌های بزرگ انتخاب می‌شود و یا چند نمایشگاه به صورت همزمان برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، رضا قدیمی در نشست خبری امروز خود که در محل نمایشگاه بین‌المللی شهر آفتاب برگزار شد‌،  با بیان اینکه در طول مدت برگزاری نمایشگاه طوفان‌هایی رخ داد اما خسارتی نداشتیم زیرا این مجموعه نمایشگاهی دارای استانداردهای لازم است، اظهار داشت: حدود 100 نفر از نیروهای شرکت ساماندهی نحوه ارائه خدمات در این مجموعه نمایشگاهی را بررسی می‌کنند چرا که معتقدیم اگر قرار است به موفقیتی دست یابیم باید همه ابعاد را مدنظر قرار دهیم.

وی با بیان اینکه قضاوت را به رسانه‌ها می‌سپاریم، افزود: تاکنون بالغ بر یک میلیون نفر از این نمایشگاه بازدید کرده‌اند. بنده آدمی سیاسی نیستم ولی معتقدم شاید تنها جایی که دولت و شهرداری توانسته‌اند با یکدیگر اقدامی انجام دهند که همه از آن راضی باشند برگزاری این نمایشگاه بوده است.

مدیرعامل شرکت ساماندهی مشاغل شهر تهران با اشاره به اینکه شهر آفتاب راه درازی در پیش دارد، درباره چرخ دستی‌های فعال در این مجموعه نمایشگاهی، گفت: در حال حاضر 150 چرخ دستی در محدوده نمایشگاه خدمات‌رسانی می‌کنند که صاحبان آن لباس‌های مشخصی دارند و آموزش‌های لازم را فرا گرفته‌اند.

وی افزود: 7 محل برای صدور قبض‌های 5 هزار تومانی جهت استفاده از چرخ‌های دستی درنظر گرفته گفت: در بازار تهران 8 هزار چرخ دستی وجود دارد که تعدادی از آنها روز دوم نمایشگاه به این محل هجوم آوردند ولی به سرعت آنها را جمع‌آوری و اعلام کردیم که تنها افرادی مجاز به فعالیت هستند که آموزش‌های لازم را دیده‌اند. از این رو تنها 150 نفر با چرخ دستی‌های خود در اقصی نقاط نمایشگاه خدمات ارائه می‌دهند.

قدیمی در باره شیوه واگذاری غرفه‌های مواد غذایی، اظهار داشت: برای واگذاری این غرفه‌ها مزایده برگزار شد و 70 شرکت ثبت‌نام کردند اما در نهایت صلاحیت 16 مورد از آنها تأیید شد. یکی از مواردی که در تأیید صلاحیت این شرکت‌ها اثرگذار بود امکانات حمل و نقل بهداشتی بود.

وی خاطرنشان کرد: ما فلافلی سرکوچه و ساندویچی محلمان را به نمایشگاه راه نداده‌ایم البته صاحبان این اغذیه فروشی‌ها محترم هستند اما هدفمان این بود با توجه به بین‌المللی بودن نمایشگاه بهترین‌ها در آن حضور یابند. موادغذایی در این محل تولید نمی‌شود بلکه غذاها با خودروهای ویژه به این محل منتقل می‌شوند.

مدیرعامل شرکت ساماندهی مشاغل  شهر تهران ادامه داد: قرارداد منعقد شده با این شرکت‌ها تنها برای 10 روز نمایشگاه است اما در صورت مناسب بودن کیفیت خدماتشان برای نمایشگاه‌های بعدی نیز امکان حضورشان فراهم خواهد شد. چند گروه بهداشتی نیز وضعیت کیفی غذاهای ارائه شده را بررسی خواهد کرد.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی براینکه آیا برای برگزاری نمایشگاه در این مجموعه ثبت نامی صورت گرفته است یا خیر، گفت: تاکنون بالغ بر 50 نمایشگاه مختلف برای استفاده از این مجموعه نمایشگاهی ثبت نام کردند اما نمایشگاه‌های بزرگ برای حضور در شهر آفتاب انتخاب خواهند شد چرا که قرار براین است نمایشگاه‌هایی که بیش از 200 هزار بازدیدکننده دارند از این محل استفاده کنند البته ممکن است چند نمایشگاه به صورت همزمان از مجموعه شهر آفتاب استفاده کند. 

قدیمی با اشاره به اینکه بین 50 تا 70 هزار بطری مصرف آب آشامیدنی در چند روز اخیر نمایشگاه بوده است، گفت: با پیش بینی‌هایی که از قبل صورت گرفته بود همه آب‌ها به یک قیمت به فروش می‌رسد. مخازنی آبی که برای شستشو درنظر گرفته شده است و بهداشتی است و تاکنون گزارشی از غیراستاندارد بودن آن اعلام نشده است.

به گفته وی تأمین آب در سال‌های گذشته در مصلی که در مرکز شهر نیز واقع شده بود یک بحران محسوب می‌شد ولی در این مجموعه نمایشگاهی تاکنون یک میلیون آب خنک بدون هیچ مشکلی عرضه شده است.

مدیرعامل شرکت ساماندهی مشاغل شهر تهران در پاسخ به پرسشی درباره آخرین وضعیت انتقال تولیدی‌های پوشاک به خارج از شهر، گفت: تاکنون 18 هزار تولیدی برای انتقال به اطراف شهر تهران ثبت نام کرده‌اند و با شهرک‌های صنعتی نیز قرارداد 18 ماهه منعقد شده است.

وی همچنین در پاسخ به پرسش دیگری درباره خارج کردن نمایشگاه‌داران به حاشیه شهر نیز گفت: تحقق این امر نیز به شمارش معکوس رسیده است. در این راستا طرح بزرگی در خیابان شهید بهشتی برگزار کردیم و در کمیسیون شهری مصوب شد تا این اقدام برای همه مناطق اجرایی شود بدین ترتیب هر نمایشگاه خودروی مزاح به خارج از شهر منتقل خواهد شد.

قدیمی ادامه داد: ما می‌توانیم به نمایشگاه‌‌داران علاقه مند زمین‌هایی در حاشیه شهر برای خرید و فروش خودرو واگذار کنیم تا دیگر مزاحتمی برای مردم بوجود نیاید. متأسفانه شیوه‌ای که در حال حاضر در تهران مرسوم است در سایر شهرهای دنیا منسوخ شده و خرید و فروش خودرو خارج از شهر انجام می‌شود ولی متأسفانه نمایشگاه‌داران تهرانی یک مغازه 50 متری را به این امر اختصاص می‌دهند و چندین دلال مقابل این مغازه فعالیت می‌کنند. علاوه بر این حاشیه خیابان را با قرار دادن صندلی‌هایی به خود اختصاص می‌دهند.

وی تصریح کرد: از سال‌ها پیش تذکرات لازم به آنها داده شده و اکنون دیگر با آنها تعارف نداریم و تا تعطیل کردن آنها نیز پیش خواهیم رفت متأسفانه در این راه اتحادیه همراه نیست چرا که منافع عجیب و غریبی دارند اما آسایش مردم برای ما اهمیت بیشتری دارد.

مدیرعامل شرکت ساماندهی مشاغل شهر تهران با اشاره به اینکه حدود 30 هزار واحد صنفی زباله ساز را آموزش داده‌ایم، گفت: مدتهاست شهرداری است تله چسبی را به خانه‌ها و امکان سربسته اهدا می‌کند و بعد از چسبیدن موش به تله آنها را تحویل می‌گیرد.

وی با بیان اینکه ما میزبان سگ‌های بدون صاحب در اطراف شهرها هستیم، اظهار داشت: سه سال است که در تهران سگ‌ها با گلوله کشته نمی‌شوند بلکه آنها را به شیوه زنده‌گیری جمع آوری می‌کنیم که در این راستا روزانه 10 تا 15 زنده گیری در تهران انجام می‌شود.

قدیمی افزود: در بسیاری از شهرهای دنیا اگر فردی اقدام به نگهداری سگ یا حیوان خانگی کند ابتدا شرایط وی را بررسی می‌کنند تا ببینند توانایی نگهداری آن را دارد یا خیر. اما متأسفانه چنین امری در کشور ما صورت نمی‌گیرد و بسیاری از کسانی که این حیوانات را در خانه نگهداری می‌کنند که حتی یک خط هم در مورد شیوه نگهداری سگ‌ها مطالعه نداشتند.

وی خاطرنشان کرد: باید آموزش‌های لازم به این افراد داده شود تا برای سایر شهروندان مزاحمتی بوجود نیاید برخی افراد صرفاً با فکر اینکه نگهداری یک سگ نشان دهنده بالا بودن کلاس آنهاست به انجام این کار اقدام می‌کنند اما بعضاً با مشاهده سختی‌ها و مشکلات نگهداری آنها را در سطح شهر رها می‌کنند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «50 درخواست برای برگزاری نمایشگاه در شهر آفتاب/ثبت‌نام 18 هزار تولیدی پوشاک برای انتقال به اطراف شهر» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X