دفترچه راهنمای هدایت تحصیلی دانش‌آموزان و ثبت‌نام در پایه دهم منتشر شد

ثقفی سخنگوی آموزش‌وپرورش شهر تهران از انتشار دفترچه راهنمای هدایت تحصیلی و ثبت‌نام دانش آموزان در پایه دهم خبر داد.

مسعود ثقفی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم اظهار داشت: راهنمای هدایت تحصیلی و ثبت‌نام دانش‌آموزان پایه دهم در سال تحصیلی 95-96 ویژه دبیرستان‌ها و هنرستان‌های دولتی و هیئت امنایی توسط آموزش‌وپرورش شهر تهران منتشر شد.

وی افزود: آموزش و پرورش شهر تهران با هدف فراهم کردن فرصت‌‌های عادلانه، تسهیل دسترسی و ثبت‌نام دانش‌آموزان در رشته‌های متنوع پایه دهم دفترچه راهنمایی را منتشر کرده که این دفترچه تمامی اطلاعات لازم برای آگاهی دانش‌آموزان و والدین آنها جهت  انتخاب شاخه و رشته تحصیلی و انتخاب مدرسه مناسب در چارچوب ضوابط و مقررات هدایت تحصیلی، وضعیت مدارس دولتی و هیئت‌امنایی موجود و محدوده جغرافیایی ثبت نام در هر یک از آنها را ارائه کرده است

وی افزود: مدیران مدارس دوره اول متوسطه در زمان مقرر با برنامه‌ریزی مناسب نسبت به توجیه کامل دانش‌آموزان و خانواده‌ها براساس محتوای این دفترچه راهنما اقدام می‌کنند تا ثبت نام فارغ التحصیلان پایه نهم در تابستان امسال با زمان‌بندی مقرر و شرایط مطلوب انجام شود.

سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران  با اشاره به اینکه خانواده‌ها قبل از مطالعه دفترچه راهنما نکات زیر را به خاطر داشته باشند، عنوان کرد: مفاد این دفترچه راهنما ویژه مدارس دولتی عادی و هیئت‌امنایی است و ثبت‌نام در مدارس خاص تابع ضوابط و مقررات ویژه است. ثبت‌نام در مدارس دولتی عادی و هیئت امنایی رایگان است و پرداخت هرگونه هزینه در این مدارس مشروط به کلاس‌های فوق برنامه است که پس از شروع سال تحصیلی تعیین و ابلاغ می‌شود البته شرکت در این کلاس‌ها اختیاری است.

ثقفی ادامه داد: در فرآینده انتخاب رشته تحصیلی علاوه بر استعداد دانش‌آموزان امکانات اجرایی آموزش و پرورش و اولویت‌های نیاز جامعه تاثیرگذار است بنابراین چنانچه تعداد افراد واجد شرایط اولیه (سوابق تحصیلی و بررسی‌های مشاوره‌ای) بیش از امکانات و ظرفیت دبیرستان‌ها و هنرستان‌های دولتی و هیئت امنایی باشد، داوطلبان هر رشته براساس امتیاز کسب شده در هدایت تحصیلی انتخاب خواهند شود.

سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران گفت: تعیین رشته دانش‌آموزان برای ورود به مدارس دولتی و هیئت امنایی سایر مناطق براساس حدنصاب امتیاز مقرر در منطقه مقصد انجام خواهد شد. دانش‌آموزان پایه نهم برای ثبت‌نام در مدارس دولتی عادی و هیئت امنایی باید تا 31 اردیبهشت 95 برگ تقاضای ثبت‌نام را از دفتر مدرسه محل تحصیل خود دریافت و پس از تکمیل به مدیر مدرسه تحویل دهند.

ثقفی افزود: چنانچه دانش‌آموزان به دلیل عدم ظرفیت موفق به ثبت‌نام در انتخاب اول خود نشوند باید براساس اولویت‌های بعدی خود که از سوی ستاد ثبت‌نام منطقه تعیین می‌شود اقدام کنند. رسیدگی به هرگونه درخواست یا اعتراض در امر انتخاب رشته تحصیلی و مدرسه محل ثبت‌نام در پایه دهم و عملکرد مدارس براساس مفاد این دفترچه راهنما توسط ستادهای ثبت‌نام منطقه انجام خواهد شد.

به گزارش تسنیم در این دفترچه اطلاعاتی در 5 فصل به دانش‌آموزان ارائه می‌شود. در فصل نخست اطلاعاتی راجع به کلیات هدایت تحصیلی و فرآیند محاسبه امتیاز نهایی، ساختار نظام آموزش و پرورش جمهوری اسلامی و جدول مواد دروس دوره متوسطه دوم ارائه شده است.

فصل دوم شامل آشنایی با انواع مدارس دوره دوم متوسطه است. در فصل سوم اطلاعاتی درخصوص جدول رشته محل‌‌ها، مختصات و محدوده ثبت‌نام،‌دبیرستان‌های نظری، هنرستان‌های فنی‌وحرفه‌ای و کاردانش (دولتی و هیئت امنایی) آمده است.

فصل چهارم شامل نمون برگ‌های ثبت‌نام در دبیرستان‌ها و هنرستان‌های دولتی و هیئت امنایی از جمله گواهی ثبت‌نام،‌نمونه برگ اعلام تغییر محل سکونت، جدول زمانبندی ثبت‌نام مدارس دوره دوم متوسطه شهر تهران و راهنمای آدرس و تلفن دبیرستان‌ها و هنرستان‌های دولتی و هیئت امنایی است.

خانواده‌ها می‌توانند با مراجعه به سایت منطقه محل تحصیل فرزند خود فایل دفترچه را دریافت کنند و دفترچه مربوط در هفته جاری از طریق مدارس دولتی در اختیار دانش‌آموزان قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دفترچه راهنمای هدایت تحصیلی دانش‌آموزان و ثبت‌نام در پایه دهم منتشر شد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X