روحانی به جای آدرس غلط دادن درباره دشمن درپی کشف نفوذی‌ها در بدنه دولت باشد

محمد نبی حبیبی دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی گفت: روحانی به جای آدرس غلط دادن در مورد دشمن ملت تحت عنوان «اسلام انقلابی» در پی کشف عناصر نفوذی در بدنه دولت باشد.

به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری تسنیم، محمد نبی حبیبی دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی در پایان نشست دبیران این حزب با تأکید بر اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: راه انداختن چرخ کارخانه‌ها و مؤسسات تولیدی یک عمل انقلابی و حیاتی برای اقتصاد کشور است؛ دولت باید موانع آن را با سرعت بردارد و ضمن اعطای تسهیلات بانکی مورد نیاز واحدها، هزینه‌های سنگین و زیان‌های دیرکرد مضر به تولید را چاره کند.

وی ادامه داد: بارها مراجع تقلید در مورد حرام بودن جریمه دیرکرد اعلام نظر کرده‌اند، اما جریمه دیرکرد همچنان گرفته می‌شود.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی یادآور شد: حاشیه سود یک کار تولیدی 10 تا 15 درصد است، در حالی که بانکها بالای 20 تا 25 درصد سود می‌گیرند؛ در این حالت چگونه ممکن است کار تولید در کشور سامان بگیرد.

حبیبی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با کارگران گفت: رهبر معظم انقلاب تولید داخلی را مقدس و حمایت آن را وظیفه می‌دانند. دولت باید نشان دهد که در حمایت از کارگران، تولید و حاکمیت فرهنگ اسلامی بر کار و کارگر و کارفرما جدی است.

وی با اشاره به بخشنامه یکشنبه گذشته جهانگیری به دستگاه‌های دولتی افزود: معاون اول رئیس جمهور به دستگاه‌ها اخطار 20 روزه داده است که برنامه‌های اقتصاد مقاومتی خود را ارائه دهند؛ امیدواریم که این اخطار راه را بازگشایی کند.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی ادامه داد: سه سال است دولت مشغول خدمت‌گذاری است و سیاست‌های اقتصاد مقاومتی که بیش از سه سال است، ابلاغ شده است. آیا اگر دولت در این زمینه جدی کار می‌کرد، نیازی به این اخطار بود؟

حبیبی تصریح کرد: بر فرض پس از 20 روز دستگاه‌ها برنامه‌های خود را ارائه دادند. هر برنامه‌ای مستلزم برآورد هزینه و پیش‌بینی درآمد است. دولت که بودجه سال 95 را بسته و تأیید آن را هم از مجلس گرفته است. این برنامه‌های اقتصاد مقاومتی که دستگاه‌ها ارائه ‌دهند با چه برآورد هزینه‌ای و چه پیش‌بینی درآمدی صورت می‌گیرد. آیا غیر از بودجه 95 بودجه دیگری دولت در اختیار دارد؟

وی افزود: این سئوالات مردم و تولیدی‌هاست که ان‌شاءالله دولت پاسخ لازم را ارائه کند.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اجرای برجام اظهار داشت: رئیس جمهور گاهی از یک گروه موهوم یاد می‌کند که با برجام مخالفند. تئوریسین‌های اصلاح‌طلب هم می‌گویند مردم دو دسته‌اند؛ برجامیان و نابرجامیان. این حرفها چه خاصیتی دارند؟ برجام یک تصمیم در سطح ملی و یک قرارداد بین‌المللی است که در داخل و خارج مخالف و موافق دارد و این یک امر طبیعی است و نباید ابزار حمله به این یا آن شود.

حبیبی ادامه داد: رئیس جمهور باید در فکر بهره‌برداری صحیح از برجام باشد که آمریکا با بدعهدی نه تنها آن را اجرا نمی‌کند، بلکه بر مواضع زورگویانه خود تا سرحد سرقت 2 میلیارد دلاری پیش می‌رود.

وی افزود: دولت اگر معتقد است که با برجام مشکلات اقتصادی حل می‌شود، کاری کند که مردم آن را احساس کنند، در حالی که مردم چنین گشایشی را حس نمی‌کنند و آمریکایی‌ها همچنان بر طبل اسلام‌هراسی، ایران‌هراسی و حتی شیعه‌هراسی می‌کوبند و ادبیات خود را علیه ملت ایران تندتر کرده‌اند. مردم می‌پرسند چرا رئیس جمهور جواب گستاخی‌های آمریکا علیه ملت را نمی‌دهد.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی گفت: چرا آمریکا حرف‌های گنده‌تر از دهانش بزند و بگوید ایران نباید در خلیج‌فارس رزمایش نظامی داشته باشد. آیا این به خاطر سیاست خطای دولت در برابر آمریکا نیست؟ جنبش عدم تعهد راهزنی آمریکایی‌ها را در مصادره دارایی‌های ایران محکوم کرده است و جهان یکصدا علیه تبهکاری‌های آمریکاست.

حبیبی یادآور شد: دولت باید کشف کند مدل رفتاری آمریکا در پسابرجام چیست و متناسب با آن موضع انقلابی بگیرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اظهارات رئیس جمهور در نشست با معلمان گفت: امام خمینی (ره) بارها در سخنان خود به اسلام انقلابی تأکید فرمودند. از جمله در پیام اولین سالگرد تجلیل از شهدای هفتم تیر بر این موضوع تصریح کردند: "مگر شهدای هفتم تیر در مجاهدات سرسختانه خود و فداکاری بی دریغ در راه هدف چه می‌خواستند. این فاجعه غمناک و شهادت‌های پی در پی به پیروزی اسلام انقلابی سرعت بخشید" و نیز در آخرین روزهای حیات خود در دیدار با علما و روحانیون در تجلیل از شهدای دفاع مقدس فرمودند؛ "استمرار روح اسلام انقلابی در پرتو جنگ تحقق یافت".

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی ادامه داد: حالا رئیس جمهور می‌‌گوید شهید مطهری اسلام انقلابی را خطری بزرگ در برابر انقلاب اسلامی می‌دانست و قائلان به اسلام انقلابی، مطهری را به شهادت رساندند.

حبیبی افزود: آقای روحانی می‌دانند که شهید مطهری، این نگاه منافقین را رد کرد که اسلام فقاهت و اسلام جهاد و شهادت را به بهانه بر داشت انقلابی از نگاه خودشان نفی می‌کردند.

وی تصریح کرد: آن منافقین و منحرفین دروغ می‌گفتند که طرفدار اسلام انقلابی هستند. سران آنها سر از غرب و به ویژه آمریکا در آوردند. آنها هیچ گاه در ادعای مبارزه با امپریالیسم راست نگفتند. دشمن اصلی آنها اسلام، روحانیت و ملت ایران بودند.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی گفت: به نظر ما آقای روحانی باید این مسائل را برای معلمان باز می‌کرد و اسلام‌های انحرافی اعم از اسلام لیبرالی و دموکراتیکی و اسلام تحجر و اسلام غربزده و چپ زده را توضیح می‌داد تا تفاوت آن اسلام با اسلام انقلابی به رهبری و خط امام خمینی (ره) معلوم شود.

حبیبی یادآور شد: آقای روحانی به جای آدرس غلط دادن در مورد دشمن ملت تحت عنوان «اسلام انقلابی» در پی کشف عناصر نفوذی در بدنه دولت باشد تا گفتمان امام(ره) را تحریف نکنند و چهره شهید مطهری که عمر خود را برای مبارزه با اسلام التقاطی از نوع چپ و راست به ویژه لیبرالی آن گذاشت مشوه نشان ندهند.

وی همچنین گفت: آقای روحانی بهتر بود به مطالبات معیشتی معلمان اشاره می‌کرد و برنامه‌های دولت را برای آرامش معیشتی فرهنگیان شرح می‌داد.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی در مورد تحولات ترکیه، عراق و سوریه افزود: استعفای داود اوغلو شکست پروژه «عثمانیزه کردن» دولت ترکیه و حاصل شکست‌های ترکیه در سوریه، عراق و در منطقه است که به جای رفاه مردم ترکیه، امروز ترکیه را دچار انواع مشکلات و رکود اقتصادی و جنگ داخلی کرده است.

حبیبی ادامه داد: امیدواریم که ترکیه خود را از این منجلاب بیرون بکشد. ترک‌ها بدانند تا وقتی که در زمین آمریکایی‌ها در منطقه بازی می‌کنند، از این آسیبها در امان نخواهند بود.

وی با اشاره به اوضاع عراق اظهار داشت: وحدت و یکپارچگی ملت عراق به ویژه اتحاد شیعیان یک امر راهبردی است؛ آنها خطر تروریسم را در برابر خود دارند و نباید مسایلی که زیر سقف گفت وگو قابل حل است به کف خیابانها بیاورند.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی تصریح کرد: ما توصیه می‌کنیم ملت عراق در پایبندی به مرجعیت شیعه اتحاد خود را حفظ کنند.

حبیبی همچنین اوضاع سوریه را خوب توصیف کرد و گفت: سوریه پس از انتخابات مجلس با ثبات‌تر شده است. ارتش به کار پاکسازی مناطق آلوده به تروریسم ادامه می‌دهد. انتخابات ریاست جمهوری برگزار می‌شود و ملت خود درباره ساخت قدرت در دمشق تصمیم می‌گیرد و غرب در مبارزه با ملت سوریه شکست خورده است.

انتهای‌پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «روحانی به جای آدرس غلط دادن درباره دشمن درپی کشف نفوذی‌ها در بدنه دولت باشد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X