نصیحت المقدسی به تروریست‌های مورد حمایت آمریکا

به گزارش مشرق، المقدسی که مدت ها در زندان های اردن زندانی بود ، در تحلیل مقاله ابومیسره الشامی - که گفته می شود همان ابومحمد العدنانی است – و با عنوان فرو رفتن نمادها چاپ و منتشر شد، نمادهای برجسته جریان به اصطلاح جهادی مانند أیمن الظواهری و ابومصعب السوری را کافر و فاسق دانسته است.

المقدسی گفت: اگر اندیشمندان در میان گروه داعش حاکمیت و تاثیری داشتند، هیچگاه به امثال ابومیسره الشامی اجازه صدارت و سخن گفتن داده نمی شد زیرا او همانند العدنانی کافر و فاسد است البته اگر هر دو یک شخص نباشند.

وی در ادامه در مورد محل حضور تركی البنعلی و سعد الحنيطی و عمر مهدی زيدان و أبو سمير الأردنی سوال کرده و افزود: در مرحله خاصی از همه آنها استفاده شد و سپس خاموش شدند. آنها نسبت به برجسته شدن نمادها و انشعاب یافتن شان بیمناکند.

المقدسی گفت: ابومیسره و دیگران نمی دانند که باید عامه مردم را باید مورد مراعات قرار داد و مذهب شان را شناخت و به مذهب رایج پی برد . بدون شک این روند جزو حکمت به شمار می آید که به هر کس داده شود در واقع خیر بسیار داده شده است.

وی ادامه داد: آنها صوفیه ، اشاعره و ماتوریدیه را درک نمی کنند و مکاتب یاد شده را یک انحراف بنیادین می دانند و صاحبان چنین اندیشه ای را سرزنش می کنند که می بایست از میان برداشته شود.

المقدسی گفت: ابومیسره الشامی از نظر اندیشه یک فرد تندرو است و اعلام بیزاری از او و افراط گرایی و نادانی اش یک واجب شرعی است.

وی خطاب به داعش گفت: سیاست برخورد برتربینانه با دیگران را ترک کنید، به رویکرد خصمانه نسبت به دیگران پایان دهید و صدای هرکس که دیگران را بی دلیل تکفیر می کند، در نطفه خفه کنید. زمان آن فرارسیده که سیاست رسانه ای مبتنی بر ترس و وحشت را کنار بگذارید و با مردم بر اساس شرع مبین موزون اسلام سخن بگویید.

وی با اشاره به اینکه در میان گروه داعش افرادی وجود دارند که با احکام شرع آشنا و از کردارشان ناراضی هستند، خطاب به داعشی ها گفت: صدای آنها را در نطفه خفه نکنید. در مبارزه با انتشار تندروی در میان خود جدی باشید .

شایان ذکر است که المقدسی ظرف دو سال گذشته همواره منتقد گروه داعش بوده است.

او اخیرا نسبت به طرحهای برخی از گروههای سوریه هم به شدت هشدار داده و گفت: این گروه ها که مورد حمایت آمریکا و ترکیه هستند، از گروه داعش خطرناک ترند.

[ منبع این خبر سایت مشرق نیوز-بین المللی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نصیحت المقدسی به تروریست‌های مورد حمایت آمریکا» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مشرق نیوز-بین المللی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X