چيزي به نام درگيري شيعي – شيعي وجود ندارد

به گزارش «شیعه نیوز»، هادي العامري در اظهار نظري كه روز يكشنبه در رسانه هاي عراق منتشر شد، در واكنش به گزارش هاي برخي رسانه ها مبني بر احتمال تبديل شدن اختلافات سياسي بين احزاب شيعي به درگيري داخلي بين شيعيان گفت: اطمينان مي دهم كه چيزي به نام درگيري شيعي – شيعي وجود ندارد.

وي در خصوص احتمال به كار گيري تشكيلات مردمي الحشد الشعبي دراين اختلافات داخلي، افزود كه تشكيلات مردمي الحشد الشعبي فقط براي مبارزه با تروريسم ايجاد شده و هرگز در اختلافات سياسي مورد سوء استفاده قرار نخواهد گرفت.

وي در خصوص استقرار تشكيلات مردمي الحشد الشعبي در كمربند امنيتي بغداد در شب ورود تظاهركنندگان به منطقه امنيتي سبز در 30 آوريل 2016 گفت كه علت استقرار نيروهاي الحشد در كمربند امنيتي بغداد در نتيجه دريافت گزارش هاي امنيتي از تلاش داعش براي حمله به پايتخت صورت گرفت.
اختلاف ديدگاه هاي سياسي بين احزاب شيعي بويژه سه جريان عمده مجلس اعلاي اسلامي، جريان صدر و طيف سياسي وابسته به نوري المالكي نخست وزير سابق عراق، برخي رسانه هاي منطقه را بر آن داشت كه از احتمال وقوع درگيري شيعي – شيعي در آينده نزديك سخن به ميان آورند.

اين درحالي است كه با وجود اختلاف ديدگاه هاي سياسي اما نشست هاي مستمر بين رهبران جريان هاي سياسي بطور مستمر ادامه دارد.
يادآور مي شود كه اختلاف ديدگاه ها فقط منحصر به داخل بيت سياسي شيعي درعراق نيست و همه طيف ها از جمله اهل سنت و كردها در داخل خود و با ديگر طيف هاي سياسي داراي اختلاف نظر سياسي هستند.


انتهای پیام /654

[ منبع این خبر سایت شیعه نیوز می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «چيزي به نام درگيري شيعي – شيعي وجود ندارد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت شیعه نیوز منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X