محیط زیست چهارمحال و بختیاری در دنیا بی نظیر است

به گزارش خبرنگار مهر، احمد جلالی ظهر شنبه در مراسم اهدای دیپلم ذخیره گاه زیست کره تنگ صیاد توسط مسئولان یونسکو به مسئولان استان چهارمحال و بختیاری در جوار تالاب گندمان بیان کرد: زیست بوم خانه ما است و باید در این راستا باید آگاهی مردم بومی بالا برده شود.

وی ادامه داد: باید با همت دوستداران محیط زیست و اتحاد مسئولان راهی برای حفاظت از محیط زیست پیدا کنیم.

سفیر ایران در یونسکو ادامه داد: وقتی محیط زیست تخریب شود زندگی ما نیز تخریب می شود.

وی با اشاره به ظزفیت های طبعی و بکر چهارمحال و بختیاری، اظهار داشت: محیط زیست این استان در دنیا بی نظیر بوده است و ظرفیت های زیست محیطی بسیاری در آن دیده می شود.

سفیر ایران در یونسکو تاکید کرد: حفاظت از محیط زیست از اهمیت بالایی برخوردار است و باید آگاهی عمومی در این راستا دو چندان شود.

احمد جلالی بیان کرد: اساتید و دانشجویان می توانند در راستای حفاظت از محیط زیست کمک شایانی به مسئولان محیط زیست بکنند.

سفیر ایران در یونسکو بیان کرد: ایجاد زیر ساخت ها و توسعه پروژه های عمرانی در کشور مهم بوده است و آنچه که برای ما در اینجا مهم است  این است که در مسیر پیشبردن پروژها، حفاظت از محیط زیست نباید فراموش شود.

ذخیره گاه زیست کره تنگ صیاد و سبزه کوه دارای برنامه مدیریت جامع است

دبیرکل کمسیون ملی یونسکو نیز در این مراسم اظهار داشت: ذخیره گاه زیست کره تنگ صیاد و سبزه کوه نخستین ذخیره گاه زیست کره کشور است که دارای برنامه مدیریت جامع است.

سعدالله نصیری عنوان کرد: برای مدیریت این ذخیره گاه باید اعتبارات تخصیص پیدا کند تا زمینه برای حفاظت بیشتر آن فراهم شود.

وی تاکید کرد: باید پژوهشگران و محققان در حوزه های مختلف ذخیره گاه زیست کره تنگ صیاد و سبزه کوه  وارد شوند به تحقیق و پژوهش بپردازند.

دبیرکل کمسیون ملی یونسکو اظهار داشت: باید از محققان در این مسیر حمایت شود.

وی یادآور شد: حفظ محیط زیست و جلوگیری از تخریب آن باید در الویت فعالیت همه مسئولان کشور باشد.

در پایان این مراسم لوح ذخيره گاه زيست كره تنگ صياد سبزكوه استان چهارمحال وبختياری با حضور معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست و مسئولان یونسکو به استاندار چهارمحال و بختیاری تحویل داده شد.

[ منبع این خبر سایت مهر-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «محیط زیست چهارمحال و بختیاری در دنیا بی نظیر است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-جامعه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X