نماینده خبرگان:هماهنگی مجلس خبرگان با آرمان های امام راحل، تاثیرگذاراست

به گزارش ایرنا آیت الله علی اكبر كلانتری یكشنبه در دیدار با اعضای بسیج رسانه استان فارس بیان كرد: پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری كماكان در مسیرانقلاب، حفظ آرمان ها و ارزش های انقلاب و تحقق منویات رهبری است و اینكه برخی دغدغه دارند كه چه كسی ریاست این مجلس را بر عهده خواهد داشت مساله ای مهم نیست و هیچ مشكلی در این زمینه وجود نخواهد داشت.
وی افزود: برای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری جای نگرانی و دغدغه نیست و انتظار است كه در این دوره نیز كارها به نحو مطلوب پیش برود.
آیت الله كلانتری با بیان اینكه نتیجه انتخابات هفتم اسفند 94 تشكیل دو مجلس مهم شورای اسلامی و خبرگان رهبری بود اظهارداشت: مجلس خبرگان رهبری بر اساس قانون دو وظیفه اصلی و مدون شده انتخاب ولی فقیه در زمان مورد نیاز و نظارت بر بقای شرایط رهبری را بر عهده دارد كه اعضای مجلس خبرگان باید برای اجرای این دو وظیفه حساسیت داشته باشند.
وی با بیان اینكه امیدواریم سالهای سال در سایه رهبری فعلی كشور باشیم اضافه كرد: انقلابی، متدین و آگاه به مقتضیات زمان بودن اعضای خبرگان رهبری در انتخاب ولی فقیه از سوی اعضای این مجلس موثر است.
نماینده مردم فارس در پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری ادامه داد:در این دوره از مجلس خبرگان رهبری شاهد حضور افراد جدید در این مجلس هستیم و همچنان در این دوره نیز روحیه انقلابی، ارزش مداری، امام مداری و ولایت مداری در مجلس خبرگان رهبری حاكم است.
او عنوان داشت: همچنین این مجلس یك وظیفه غیر مدون نیز دارد كه نمایندگان مردم در مجلس خبرگان رهبری رابط بین مردم و رهبری نظام هستند كه اعضای این مجلس باید نسبت به انجام این وظیفه خود اهتمام داشته باشند.
آیت الله كلانتری افزود: هر چند رهبر معظم انقلاب برای اطلاع از وضعیت كشور مجاری مشخصی دارند اما علما و روحانیون هر منطقه و استان می توانند به عنوان نمایندگان مردم پل ارتباطی بین مردم و رهبری برای بیان مسایل و مشكلات و معضلات مردم باشند.
وی گفت: اعضای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری به عنوان راهنماها برای همه گروه ها و جناح ها عمل خواهند كرد.

** مشاركت مردم ما در انتخابات هفتم اسفند در جهان كم نظیر بود
كلانتری بیان كرد: مردم ما در هفتم اسفندماه 94 علیرغم تبلیغات منفی، تحریم های شدید و كارشكنی های فراوان دشمنان؛ مشاركت آگاهانه و مناسبی در دو انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری داشتند كه مشاركت بالای 60 درصد مردم در این دو انتخابات در جهان كم نظیر است.
وی ادامه داد: مردم سالاری دینی به این معناست كه مردم در سرنوشت كشور خود نقش مهم و موثری دارند كه حضور پرشور مردم ما در این دو انتخابات تبلور مردم سالاری دینی است كه در كشور ما جاری است.
او با بیان اینكه جاری بودن روح مردم سالاری دینی در كشور ما افتخار است اظهارداشت: متاسفانه امروز بسیاری از كشورهای جهان و منطقه از جمله عربستان در بعد مردم سالاری وضعیت نامناسبی دارند به طوری كه مردم آنها از كوچكترین حق در اجتماع خود محروم هستند.

** محرمانه ماندن اخبار مانع رشد جامعه می شود
نماینده مردم فارس در پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگری از سخنان خود اضافه كرد: خبرنگاران و اصحاب رسانه چشم های بیدار جامعه هستند كه انتشار اخبار، آگاهی بخشی و اطلاع رسانی در پیشرفت و بالندگی جامعه نقش مهم و موثری دارد و محرمانه بودن اخبار و اطلاعات مانع از رشد جامعه می شود.
كلانتری عنوان داشت: ضعف تقوا یكی از مهمترین آسیب های عرصه خبرنگاری و اطلاع رسانی است و بر این باوریم اگر تقوا در عرصه رسانه حاكم نباشد شاهد عقب ماندگی و یا انحراف جامعه می شویم.
وی با بیان اینكه انجام رسالت آگاهی بخشی همراه با تقوا تاثیر كار خبرنگاران را دو چندان می كند افزود: نیاز است به صورت مستمر جلسات اخلاق در راستای نهادینه كردن باید ها و نبایدها و اخلاق رسانه ای برای اصحاب رسانه استان برگزار شود كه این جلسات تاثیر موثری بر كار آنها و توسعه استان خواهد داشت.

** چهار هزار طلبه در فارس وجود دارد
نماینده مردم فارس در پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری گفت: حوزه های علمیه یك نهاد فرهنگی موثر است كه بر اساس تاریخ هر منطقه ای كه از حوزه علمیه و علمای قوی، كارآمد و متخصص برخوردار باشد در رشد فرهنگی و دینی پیشگام بوده است.
وی با بیان اینكه جامعه نیازمند كارشناس دینی است بیان كرد: در حال حاضر 150 هزار طلبه در حوزه های علمیه كشور وجود دارد كه این میزان نسبت به جمعیت كشور بسیار كم است كه در استان نیز در حال حاضر نسبت به جمعیت حدود پنج میلیون نفری فارس، چهار هزار طلبه وجود دارد كه مناسب نیست.
كلانتری اظهارداشت: برخورداری از یك استان فرهنگی و دینی پیشگام، قوی و پویا نیازمند علما و روحانیون توانمند است كه باید ساز و كار تقویت كمی و كیفی حوزه های علمیه در استان فراهم شود.
او اضافه كرد: متاسفانه در حال حاضر طلاب ما در دفاع از ارزش های دینی و پاسخ گویی به شبهات دینی جامعه نفش خود را ایفا نكرده اند كه برای تغییر در این رویه نیز باید برنامه ریزی منسجم در استان انجام شود.
در این نشست پیشنهاد تشكیل مجمع نمایندگان مجلس خبرگان رهبری در فارس از سوی یكی از فعالان رسانه استان فارس مطرح شد.
استان فارس پنج نماینده در مجلس خبرگان رهبری دارد.
در حال حاضر 50 حوزه علمیه خواهران و برادران در استان فارس فعال است.
3002/ 1876

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نماینده خبرگان:هماهنگی مجلس خبرگان با آرمان های امام راحل، تاثیرگذاراست» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X