دستگاه‌های اجرایی همدان اجازه شروع پروژه عمرانی جدید را ندارند/پرداخت مطالبات پیمانکاران در اولویت قرار گیرد

سازمان مدیریت معاون بودجه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان همدان گفت: مدیران دستگاه‌ها باید پرداخت مطالبات پیمانکاران و اجرای پروژه‌های نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی بالا را در اولویت قرار دهند و اجازه شروع پروژه جدید را ندارند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، سید مهدی وفایی بعدازظهر امروز در کمیته برنامه‎ریزی شهرستان همدان اظهار داشت: در برنامه پنجم هیچگونه اولویت‎بندی و برنامه‎ریزی برای توسعه استان همدان و استفاده از ظرفیت‌های موجود اتفاق نیافت.

وی افزود: از آنجایی در تدوین برنامه پنجم توسعه استان نیازسنجی و اولویت‌بندی مناسبی از دستگاه‌های اجرایی به عمل نیامد و بر این اساس دستیابی به اهداف امکان‌پذیر نشد اما در تدوین برنامه ششم نیازهای دستگاه‌های اجرایی براساس دستگاه کارشناسان خبره و مسلط استخراج و برنامه‎ریزی می‌شود.

معاون بودجه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی همدان با اشاره به ضرورت تأمین اعتبار برای اجرای برنامه‌های توسعه گفت: کل اعتبار عمومی پیش‎بینی شده در برنامه ششم توسعه کشور کمتر از 15 درصد است و 85.5 درصد از منابع مورد نیاز باید از سایر اعتبارات شامل سرمایه بخش خصوصی، تسهیلات بانکی، مؤسسات اعتباری، بازار پول و سرمایه تأمین شود.

وی با بیان اینکه برنامه ششم توسعه به اعتبارات دولتی وابسته نیست، بیان کرد: بسیرای از هزینه‌ها را باید از روی دوش دولت برداشت و اجرای برنامه‌های مهم و اثرگذار را در برنامه توسعه‌ای لحاظ کرد.

وفایی با بیان اینکه عدم برآورده دقیق از هزینه‌های اجرا سبب انباشت پروژه‌های نیمه‌تمام شده است، عنوان کرد: در برآورد اعتبار مورد نیاز اجرای یک پروژه اختلاف 20 درصدی اعتبار قابل گذشت است اما بسیاری از پروژه‌ها اختلاف چندبرابری در برآورده هزینه اجرا دارند که سبب بلاتکلیفی آنها شده است.

وی با اشاره به بدهی بالای دستگاه‌های اجرایی در پروژه‌های نیمه تمام تأکید کرد: مدیران دستگاه‌ها باید پرداخت مطالبات پیمانکاران و اجرای پروژه‌های نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی بالا را در اولویت قرار دهند و اجازه شروع پروژه جدید را ندارند.

معاون بودجه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی همدان چاق شدن بدنه دولت را یکی از آسیب‌های پیش‌رو خواند و افزود: برخی از دستگاه‌های اجرایی با ازدیاد نیروی انسانی مواجه هستند که باید کمبود نیرو دیگر سازمان‌ها را جبران کنند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دستگاه‌های اجرایی همدان اجازه شروع پروژه عمرانی جدید را ندارند/پرداخت مطالبات پیمانکاران در اولویت قرار گیرد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X