فرماندار كرج :آموزش عمومي در موضوع كمك هاي اوليه ضروري است

به گزارش ايرنا، محمد تقي ايراني روز يكشنبه در ديدار با مدير هلال احمر كرج به مناسبت روزجهاني صليب سرخ و هلال احمر افزود: اقدامات شايسته امدادگران هلال احمر در تعطيلات نوروزي و در حوادث طغيان رودخانه كرج و سيل سيجان، آتش سوزي مراتع آسارا قابل تقدير است .
وي با اشاره به فعاليت بيش ازهفت هزارداوطلب جمعيت هلال احمر در شهرستان كرج گفت: برنامه هاي سازمان هلال احمر شهرستان كرج، بايد به شيوه اي باشد كه دوره هاي آموزش تخصصي امداد و نجات براي تمامي اين افراد تدارك ديده شود تا در مواقع حادثه بتوانيم از نيروهاي آموزش ديده و متخصص در امداد و نجات شهروندان بهره بگيريم.
ايراني، برنامه ريزي براي هدايت جوانان در امور بشردوستانه نظير خدمات هلال احمر را اقدامي شايسته براي افزايش مشاركت مردمي در اجراي برنامه هاي اجتماعي دانست و از مسئولين هلال احمر شهرسان كرج خواست تا در سال اقتصاد مقاومتي، اقدام و عمل،براي جذب بيشتر داوطلبين و آموزش هاي تخصصي آنها برنامه ريزي هاي مناسبي داشته باشند.
وي، هلال احمر را تشكلي مردمي، مستقل و بي طرف خواند و گفت: وظيفه اين سازمان مردمي، بر اساس اصول بشردوستانه و براي حفاظت از زندگي و كرامت انسان ها با ياري رساندن به آنها در شرايط نياز به فعاليت هاي امدادي نظير زمان بروز جنگ ها و حوادث طبيعي، ترويج و تقويت حقوق بين‌الملل بشردوستانه براي جلوگيري و يا تسكين آلام انساني است.
معاون استاندار البرز گفت: با توجه به اينكه حفظ كرامت انساني و هچنين ياري رساندن به مردم ، از مهمترين ارزش هاي والاي دين مبين اسلام و آرمانهاي انقلاب اسلامي است، سازمان بزرگ هلال احمر در كشور ما فعاليت هاي بسيار ارزنده اي داشته است كه با مشاركت نيروهاي داوطلب و خيرخواه مردم عزيز ما، اين فعاليت ها سابقه بسيار ارزنده اي در ايران داشته اند.
وي خاطرنشان كرد: مردم ما،قدردان خدمات ارزنده هلال احمر را در دوران دفاع مقدس، زلزله ها و سيل ها و طغيان رودخانه ها، آنش سوزي جنگل ها و مراتع و امداد هاي جاده اي و ساحلي هستند و به همين دليل است كه هر روز بر شمار داوطلبين اين سازمان بزرگ افزوده مي شود.
فرماندار كرج، برخي از اقدامات ارزشمند هلال احمر را شامل راه اندازي و افزايش روزافزون پايگاه‌هاي امداد و نجات جاده‌اي و ساحلي و همچنين ناوگان هوائي امداد شامل هواپيماها و بالگردهاي امداد و نجات براي انتقال سريع مصدومين به مراكز درماني ارزيابي كرده و گفت: استفاده از تجهيزات و تكنيك هاي جديد امدادرساني ، از مهمترين اقداماتي است كه مي بايست در راستاي توانمندسازي اين نهاد مردمي مدنظر مسئولين قرار گيرد.
8029/ 6155

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فرماندار كرج :آموزش عمومي در موضوع كمك هاي اوليه ضروري است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X