مسئولین چشم خود را به روی آسیب های اجتماعی بسته اند

به گزارش خبرنگار مهر محمد صالحی فدردی، ظهر سه شنبه در نشست نگاه اجتماعی و روانشناختی به اعتیاد که در دانشکده کشاورزی دانشگاه فردوسی برگزار شد، اظهار کرد: مسئولان استان چشم خود را به آسیب‌هایی مانند اعتیاد و بیکاری بسته اند و برگزاری کنسرت را به عنوان مهمترین و تنها آسیب مشهد دنبال می کنند.
 
عضو هیات علمی دانشگاه فردوسی مشهد با تاکید بر لزوم پیش بینی در کنترل آسیب ها در جامعه تصریح کرد: حضور متخصصان متعهد مذهبی و علمی برای تصمیم‌گیری لازم است و نباید صرفا در مسایل اجتماعی یک نفر تصمیم‌گیرنده باشد و متاسفانه مسئولان متوجه نظر متخصصان نبوده و گاهی اقدامات خود را بدون هیچ نظریه علمی انجام می‌دهند.
 
وی با اشاره به اقدامات دولت در حوزه پیشگیری از اعتیادخاطر نشان کرد: برنامه معتادان به دلیل عدم نتیجه از سیاست‌های دولت خارج شده و در حال حاضر سعی می‌شود تجهیزات و امکانات بهداشتی را در اختیار آنان قرار دهند تا آسیب بیشتر نشود.
 
صالحی با بیان اینکه برای ترک هر معتاد 6 تا 20 نفر درگیر می‌شوند گفت:  این موضوع نشان می‌دهد رها شدن از این آسیب آسان نبوده و نیاز به انجام اقدامات زیاد و مناسبی دارد.
 
وی عنوان کرد:  برای کاهش آسیب در کشور به دو مساله نیاز داریم، یکی مذهب و دیگری علم؛ که مذهب بوده و چیزی به آن اضافه نشده باشد به همراه علم می‌توانند موجب پیشگیری از بسیاری آسیب‌ها شوند.

عضو هیات علمی دانشگاه فردوسی مشهد خاطرنشان کرد: باید برای پیشگیری پول خرج کنیم اقداماتی مانند اجازه دادن به سرمایه‌گذاران خارجی برای حضور در ایران، طبقه‌بندی نکردن مردم با مدارس دولتی و غیر انتفاعی می‌تواند به پیشگیری کمک کند.
 
وی با تاکید بر اینکه تعلیم و تربیت تزریقی نیست، عنوان کرد: تعلیم و تربیت این است که اصول تفکر منطقی و خردمندی را به افراد آموزش دهیم.
 

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مسئولین چشم خود را به روی آسیب های اجتماعی بسته اند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی دنیای خبر دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات