مسئولین چشم خود را به روی آسیب های اجتماعی بسته اند

به گزارش خبرنگار مهر محمد صالحی فدردی، ظهر سه شنبه در نشست نگاه اجتماعی و روانشناختی به اعتیاد که در دانشکده کشاورزی دانشگاه فردوسی برگزار شد، اظهار کرد: مسئولان استان چشم خود را به آسیب‌هایی مانند اعتیاد و بیکاری بسته اند و برگزاری کنسرت را به عنوان مهمترین و تنها آسیب مشهد دنبال می کنند.
 
عضو هیات علمی دانشگاه فردوسی مشهد با تاکید بر لزوم پیش بینی در کنترل آسیب ها در جامعه تصریح کرد: حضور متخصصان متعهد مذهبی و علمی برای تصمیم‌گیری لازم است و نباید صرفا در مسایل اجتماعی یک نفر تصمیم‌گیرنده باشد و متاسفانه مسئولان متوجه نظر متخصصان نبوده و گاهی اقدامات خود را بدون هیچ نظریه علمی انجام می‌دهند.
 
وی با اشاره به اقدامات دولت در حوزه پیشگیری از اعتیادخاطر نشان کرد: برنامه معتادان به دلیل عدم نتیجه از سیاست‌های دولت خارج شده و در حال حاضر سعی می‌شود تجهیزات و امکانات بهداشتی را در اختیار آنان قرار دهند تا آسیب بیشتر نشود.
 
صالحی با بیان اینکه برای ترک هر معتاد 6 تا 20 نفر درگیر می‌شوند گفت:  این موضوع نشان می‌دهد رها شدن از این آسیب آسان نبوده و نیاز به انجام اقدامات زیاد و مناسبی دارد.
 
وی عنوان کرد:  برای کاهش آسیب در کشور به دو مساله نیاز داریم، یکی مذهب و دیگری علم؛ که مذهب بوده و چیزی به آن اضافه نشده باشد به همراه علم می‌توانند موجب پیشگیری از بسیاری آسیب‌ها شوند.

عضو هیات علمی دانشگاه فردوسی مشهد خاطرنشان کرد: باید برای پیشگیری پول خرج کنیم اقداماتی مانند اجازه دادن به سرمایه‌گذاران خارجی برای حضور در ایران، طبقه‌بندی نکردن مردم با مدارس دولتی و غیر انتفاعی می‌تواند به پیشگیری کمک کند.
 
وی با تاکید بر اینکه تعلیم و تربیت تزریقی نیست، عنوان کرد: تعلیم و تربیت این است که اصول تفکر منطقی و خردمندی را به افراد آموزش دهیم.
 

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مسئولین چشم خود را به روی آسیب های اجتماعی بسته اند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X