مقابله با ورود مواد مخدر به كشور تشدید شود

به گزارش خبرگزاری مهر، مجید ابهری افزود: هر نوع تجاوز به مرزهای اقتصادی كشور كه بر خلاف ماهیت اقتصاد مقاومتی است، از جمله ورود مواد مخدر توسط باندهای مافیایی و قاچاقچیان، سلامت اجتماعی و اقتصادی كشور را تهدید می كند.

وی با بیان اینكه خروج ارز از كشور ناشی از مواد مخدر، از نظر رفتاری باعث ایجاد ضایعات ورود این مواد می شود، اظهار كرد: علاوه بر نابودی جسم و روان ناشی از مصرف مواد مخدر، باید سالانه هزاران میلیارد تومان نیز برای خسارت های اعتیاد در كشور پرداخت كرد.

ابهری ادامه داد: ماهیت اصلی مبارزه اجتماعی با مواد مخدر باید جنگ نرم با تهاجم فرهنگی و پیروی از یک زندگی ایرانی و اسلامی باشد، وقتی كودكان، نوجوانان و جوانان تحت تاثیر الگوهای سالم زندگی قرار گیرند، در برابر تهاجمات فرهنگی كه اعتیاد یكی از آنهاست، مصون می مانند.

وی با اشاره به اینكه بهتر است در سال ۹۵، شعار اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر بر اقدام و عمل تاكید شود، تصریح كرد: ضرورت دارد برای عملی كردن این شعار، بخش قابل توجهی از بودجه های فرهنگی و اجتماعی به بحث پیشگیری اولیه و آموزش در برابر مقابله با اعتیاد به مواد مواد مخدر صرف شود.

این آسیب شناس تاكید كرد: اقدامات اساسی برای جلوگیری از ورود مواد مخدر صنعتی و داروهای روان گردان به كشور اتخاذ شود زیرا تا وقتی كه مواد توسط قاچاقچیان عرضه شود، معتاد نیز وجود خواهد داشت.

 ابهری با بیان اینكه امكانات ترك اعتیاد نیز باید توسعه یابد، گفت : بازپروری و بازتوانی، كنترل و مقاومت در برابر گرایش به مصرف مواد مخدر و اشتغال و كارآفرینی نیز در راستای مبارزه اجتماعی با مواد مخدر از ضروریات است .

رییس مركز پیشگیری از آسیب های اجتماعی در ایران خاطرنشان كرد: خانواده ها باید از سوی متولیان فرهنگی و اجتماعی به سمت اتكا به سبك زندگی ایرانی و اسلامی بیشتر تشویق شوند تا مبارزه علمی و میدانی علیه اعتیاد و مواد مخدر بوجود آید.

ابهری افزود: باید مردم بدانند و احساس تكلیف كنند ارزی كه برای خرید مواد مخدر و دخانیات از كشور خارج می شود، چندین برابر ول و دارو است و از جیب آنان و دولت می رود، در حالیكه این ارز را می توان صرف پیشگیری و كنترل در برابر اعتیاد و آسیب های اجتماعی كرد.

 وی از مردم خواست تا به پدیده اعتیاد به مواد مخدر و آسیب های اجتماعی كه در جامعه امروزی بیداد می كند، بیشتر توجه كرده و نیروی انتظامی را در این زمینه بیشتر مشاركت و یاری دهند.

[ منبع این خبر سایت مهر-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مقابله با ورود مواد مخدر به كشور تشدید شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-جامعه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X