مزایای تدوین استاندارد ملی به دستگاه های اجرائی آموزش داده شود

به گزارش ایرنا، مهدی زندیه وکیلی روز سه شنبه در کارگروه تخصصی استاندارد سازی و ارتقای کالا و خدمات، افزود: اگر قرار است افزایش صادرات داشته باشیم و محصولات را درقالب سیاست های اقتصاد مقاومتی به بازارهای کشور هدف صادر کنیم نیازمند ارتقا و تدوین استاندارد های بالاتری هستیم.
وی بحث استاندارد را در صادرات کالا به کشورهای هدف مهم دانست و گفت: عمده کشورهای هدف بر استاندارد و کیفیت کالاهای صادراتی تاکید و بر آن توجه دارند.
وی تصریح کرد: دستگاه های اجرائی استان باید متناسب با حوزه فعالیت خود در تدوین استاندارد ملی با اداره کل استاندارد استان سمنان همکاری و مشارکت لازم در این خصوص داشته باشند.
مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان سمنان در این نشست با بیان این که اکنون 120 هزار کالا توسط مردم مصرف می شود، اظهار کرد : تا سال گذشته، حدود 27 هزار و 600 استاندارد درکشور برای همه خدمات و کالاها تدوین شده است.
عباس رستمی بر مشارکت دستگاه های اجرائی و دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی در تدوین استاندارد ملی تاکید کرد و گفت: این اداره کل آمادگی دارد تا نسبت به آموزش دستگاه های اجرائی استان در تدوین استاندارد اقدام کند.
رستمی ادامه داد: دستگاه های اجرائی باید از توان کارشناسی خود استفاده کنند و در تدوین استاندارد با این اداره کل همکاری کنند.
در این نشست مدیران کل و کارشناسان دستگاه های اجرائی در خصوص نحوه تدوین استانداردها در دستگاه های اجرائی بحث و تبادل نظر شد.
6026/7470

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مزایای تدوین استاندارد ملی به دستگاه های اجرائی آموزش داده شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی دنیای خبر دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات