مزایای تدوین استاندارد ملی به دستگاه های اجرائی آموزش داده شود

به گزارش ایرنا، مهدی زندیه وکیلی روز سه شنبه در کارگروه تخصصی استاندارد سازی و ارتقای کالا و خدمات، افزود: اگر قرار است افزایش صادرات داشته باشیم و محصولات را درقالب سیاست های اقتصاد مقاومتی به بازارهای کشور هدف صادر کنیم نیازمند ارتقا و تدوین استاندارد های بالاتری هستیم.
وی بحث استاندارد را در صادرات کالا به کشورهای هدف مهم دانست و گفت: عمده کشورهای هدف بر استاندارد و کیفیت کالاهای صادراتی تاکید و بر آن توجه دارند.
وی تصریح کرد: دستگاه های اجرائی استان باید متناسب با حوزه فعالیت خود در تدوین استاندارد ملی با اداره کل استاندارد استان سمنان همکاری و مشارکت لازم در این خصوص داشته باشند.
مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان سمنان در این نشست با بیان این که اکنون 120 هزار کالا توسط مردم مصرف می شود، اظهار کرد : تا سال گذشته، حدود 27 هزار و 600 استاندارد درکشور برای همه خدمات و کالاها تدوین شده است.
عباس رستمی بر مشارکت دستگاه های اجرائی و دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی در تدوین استاندارد ملی تاکید کرد و گفت: این اداره کل آمادگی دارد تا نسبت به آموزش دستگاه های اجرائی استان در تدوین استاندارد اقدام کند.
رستمی ادامه داد: دستگاه های اجرائی باید از توان کارشناسی خود استفاده کنند و در تدوین استاندارد با این اداره کل همکاری کنند.
در این نشست مدیران کل و کارشناسان دستگاه های اجرائی در خصوص نحوه تدوین استانداردها در دستگاه های اجرائی بحث و تبادل نظر شد.
6026/7470

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مزایای تدوین استاندارد ملی به دستگاه های اجرائی آموزش داده شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X