معاون سازمان بهزیستی کشور:استفاده از فضای مجازی به تنهایی تهدید نیست

به گزارش ایرنا شیرین احمدنیا سه شنبه در همایش جرائم فضای مجازی در محل سرسرای اداری آموزش و پرورش استان خوزستان بیان کرد: اگر آموزش های سالم در مورد فضای مجازی داده شود می توان از ظرفیت فضای مجازی بهتر از این نیز استفاده کرد.
وی گفت: سازمان بهزیستی کشور برنامه ای در دست دارد که بر اساس آن آموزش های لازم مربوط به فضای مجازی به تمامی گروه های سنی ارائه می شود.
معاون پیشگیری از آسیب های اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: با استفاده از این آموزش ها می توان به تمامی گروه های سنی آموزش داد که چگونه برای ارتقای سطح دانش خود از فضای مجازی استفاده کنند.
احمدنیا گفت: فاصله بین نسلی برای استفاده از فضای مجازی وجود دارد که باید برای استفاده مناسب جوانان از فضای مجازی و دریافت اطلاعات هرچه بیشتر پدران و مادران از این فضا فاصله سنی را کاهش داد که این کار باعث می شود تا اولیاء مواظب فرزندان خود باشند.
وی گفت: تهدید های فضای مجازی به عنوان آسیب های نوپدید هستند که می تواند برای خانواده بسیار خطر آفرین باشد.
در ادامه همایش معاون تربیت بدنی اداره کل آموزش و پرورش خوزستان اظهار کرد: یک فضای آموزشی و پرورشی در کنار دانش آموزان به نام فضای مجازی وجود دارد که بسیار جذاب است و باعث می شود تا دانش آموزان از تحصیل و خانواده دور شوند.
محمود معزی بیان کرد: این فضا می تواند فرصت و تهدید باشد ، اعتقاد بر این نیست که صورت مساله پاک شود بلکه باید راه درست استفاده از این فضا و مراقبت در برابر خطرات فضای مجازی را آموخت.
وی عنوان کرد: مقابله با آسیب های اجتماعی از وظایف آموزش و پرورش است و معلمان می توانند در نحوه استفاده درست دانش آموزان از این فضا بسیار نقش داشته باشند.
7158/6065

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «معاون سازمان بهزیستی کشور:استفاده از فضای مجازی به تنهایی تهدید نیست» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X