اجرای خط انتقال پساب تصفیه‌خانه جنوب به پالایشگاه تهران آغاز شد

به‌گزارش پايگاه اطلاع‌رساني وزارت نيرو، «اصغر رياضتي» افزود: اجراي اين خط انتقال به طول پنج كيلومتر و 300 متر با قطر حدود 800 ميليمتر آغاز شده است.
وي اضافه كرد: بر پايه طراحي‌هاي انجام شده، پساب از محل كانال خروجي مدول‌هاي يك تا چهار تصفيه‌خانه فاضلاب جنوب تهران، پس از كاهش ذرات معلق توسط پنج دستگاه پمپ گريز از مركز با دبي هر كدام 200 ليتر بر ثانيه در اختيار پالايشگاه تهران قرار مي‌گيرد.
رياضتي درباره كاربرد دستگاه‌هاي ميكرواسترينر براي كاهش ذرات معلق پساب تحويلي به پالايشگاه گفت: استقرار دو دستگاه ميكرواسترينر در محل تصفيه‌خانه جنوب سبب مي‌شود ذرات معلق از 100 ميليگرم به كمتر از 30 ميليگرم در ليتر برسد، از اين‌رو پساب تحويلي تصفيه‌خانه جنوب تهران برابر با استاندارد مصوب سازمان محيط زيست كشور خواهد بود.
مديرعامل شركت فاضلاب تهران گفت: در طراحي اوليه، طول اين خط انتقال به طور تقريبي پنج كيلومتر و 400 متر بود كه پس از بازنگري، يك كيلومتر كاهش يافت كه افزون بر كاهش زمان اجرا، به كاهش 25 درصدي هزينه‌ها انجاميده است.
رياضتي اضافه كرد: شركت پالايش نفت تهران پس از تحويل گرفتن 20 ميليون مترمكعب پساب استاندارد در سال، ميزان 60 درصد از آب آشاميدني شهري را كه هم اكنون استفاده مي‌كند، به شبكه آب شهري بر مي‌گرداند.
بر اساس توافق صورت گرفته در سال 1394، شركت فاضلاب تهران پساب تصفيه شده را براي مصارف صنعتي و آبياري فضاي سبز به مدت 30 سال از زمان آ؛از بهره‌برداري در اختيار شركت پالايش نفت تهران قرار مي‌دهد.
اقتصام **1070**1961

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اجرای خط انتقال پساب تصفیه‌خانه جنوب به پالایشگاه تهران آغاز شد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X