احیای مجدد واحدهای صنعتی تعطیل

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ایلام ؛علی یزدانی در نشست ستاد تسهیل سرمایه گذاری استان ایلام اعلام کرد: مشوق های جدید سال جاری با توجه به تاکید مقام معظم رهبری در مقوله اقتصاد مقاومتی در کنار اهتمام وزارت صنعت، معدن و تجارت و پیگیرهای سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی افق های روشنی پیش روی توسعه صنعت کشور قرار می دهد.

یزدانی اضافه کرد: 37 هزار و 148 واحد صنعتی و تولیدی کشور در شهرک ها و نواحی صنعتی کشور وجود دارد که هفت هزار و 78 واحد تعطیل و غیرفعال است که بر پایه برنامه ریزی ها مشوق های مناسبی برای آنها در نظر گرفته شده تا دوباره فعال و آغاز به کار می کنند.

وی افزود: برای فعال سازی دوباره این واحدهای صنعتی برنامه ریزی لازم انجام شده که به همین منظور کمیته ای در زیر مجموعه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و ستاد ملی تسهیل و رفع موانع تولید در استان ها به ریاست استاندار هر استان دایر شده است.
یزدانی اظهار کرد: بر اساس آمارهای اردیبهشت جاری 87 هزار و 917 واحد صنعتی و تولیدی دارای پروانه بهره برداری در کشور وجود دارد که 80 هزار و 81 واحد از آنها صنایع کوچک و چهار هزار و 356 واحد متوسط و بقیه نیز صنایع بزرگ است.

وی گفت: شش هزار و 662 واحد صنعتی و تولیدی کوچک و متوسط مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی کشور متوقف و تعطیل است که با توجه به حساسیت مقام معظم رهبری بدلیل آمار بالای آنها و رویکردهای جدید دولت یازدهم به ویژه وزارت صنعت، معدن و تجارت مشوق های خوبی برای فعال شدن و احیا دوباره آنها در نظر گرفته شده است.

یزدانی اعلام کرد: یک هزار و 99 صنعتی غیرفعال به سبب مشکلات گوناگون و ناتوانی در ایفای تعهد و نیز نداشتن توجیه اقتصادی، نبود بازار مناسب، مشکل مدیریتی و نقدینگی از سوی بانک های عامل تملک شده که 27 واحد تولیدی از آنها معادل 2.4 درصد مربوط به استان ایلام است.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شرکت های صنعتی ایران گفت: استان ایلام دارای 599 واحد صنعتی و تولیدی است که 589 واحد از آنها را صنایع کوچک و متوسط تشکیل می دهد.

وی افزود: 220 واحد صنعتی از مجموع واحدهای تولیدی استان ایلام غیرفعال و تعطیل است که بر اساس مشوق های جدید در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل برنامه ریزی لازم برای بازگشت آنها به چرخه کار و تولید انجام خواهد شد.         انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت باشگاه خبرنگاران-همه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «احیای مجدد واحدهای صنعتی تعطیل» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت باشگاه خبرنگاران-همه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X