11 متقاضي پرورش ماهي در قفس موافقت اصولي در چابهار دريافت كردند

محسنعلي گلشني روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: ظرفيت پرورش ماهي قفس در چابهار حدود 26 هزار تن در سال است كه از 20 شركت تنها 11شركت موفق شدند از سازمان نظام مهندسي كشاورزي و منابع طبيعي استان مجوز اخذ كنند.
وي گفت: چهار متقاضي ديگر نيز با ظرفيت 10 هزار تن ماهي در سال پروانه دامپزشكي را در چابهار دريافت كردند.
وي افزود: هم اينك 2 شركت سمام گستر شمال و آگسام تجهيزات قفس هاي پرورش ماهي را از طريق چين و نروژ وارد گمرك چابهار كردند.
وي ادامه داد: شركت سمام گستر با ظرفيت هشت دستگاه قفس 50 تني بعنوان نخستين شركت، كار مونتاژ اين قفسها را در ساحل و اسكله تيس چابهار آغاز كرده است.
سرپرست اداره كل شيلات سيستان و بلوچستان گفت: هر قفس ظرفيت سه نفر اشتغال مستقيم را دارد و اين طرح مي تواند اشتغال تعدادي زيادي از جوانان جوياي كار را فراهم كند.
وي با بيان اينكه ظرفيت برداشت ماهي در هر قفس حداقل 50 تن و هر مزرعه تا 200 تن در هر دوره چهار، شش و 12 ماه است، گفت: گونه هاي ارزشمند و با ارزش ريالي خوب ماهيان دريايي بومي مانند سوكلا، صبيتي، هامور و غيره قرار است در قفس پرورش داده شوند.
چابهار تنها بندر اقيانوسي كشور از شمال به شهرستانهاي نيكشهر، قصرقند و سرباز، از شرق به كشور پاكستان، از جنوب به درياي عمان(مكران) و از غرب به كنارك متصل است.
اين شهرستان در منطقه مكرانِ بلوچستان تا زاهدان مركز استان سيستان و بلوچستان 645 كيلومتر فاصله دارد.
3043 /8005 /6081

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «11 متقاضي پرورش ماهي در قفس موافقت اصولي در چابهار دريافت كردند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی دنیای خبر دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات