مذاكره با روسيه، قزاقستان و تركمنستان براي سواپ نفت

به گزارش خبرنگار اقتصادي ايرنا، اميرحسين زماني نيا روز يكشنبه در دومين همايش «راهكارهاي افزايش سهم بخش خصوصي » كه در حاشيه بيست و يكمين نمايشگاه بين المللي صنعت نفت،گاز ، پالايش و پتروشيمي برگزار شد، افزود: برجام فرصت هاي بسيار زيادي را در اختيار شركتهاي خصوصي قرار داده؛ در واقع با اجراي برجام امكان حضور شركت هاي معتبر بين المللي در صنعت نفت و گاز كشور فراهم شده است.
وي با بيان اينكه در مدل جديد قراردادهاي نفتي بر مشاركت شركت هاي داخلي در كنار شركتهاي خارجي تاكيد شده است، اضافه كرد: توان بخش خصوصي و سازندگان داخلي با همكاري با شركت هاي معتبر المللي افزايش مي يابد.
معاون وزير نفت در امور بين الملل تنوع بخشي به بازار صادراتي، افزايش سهم گاز صادراتي، سوآپ نفت خام و فرآورده هاي نفتي، كاهش 50درصدي سوزاندن گازهاي همراه، كاهش توليد نفت كوره در پالايشگاه هاي كشور، افزايش ضريب بازيافت از ميدان هاي نفتي و افزايش ظرفيت پالايشگاهي و افزايش ظرفيت توليد نفت خام و ميعانات گازي را از مهم ترين برنامه هاي وزارت نفت در برنامه پنجساله ششم توسعه كشور عنوان كرد.
زماني نيا به مذاكره با وزير نفت عمان اشاره كرد و افزود: براي آغاز صادرات گاز به اين كشور و همكاري در ساير بخش ها مذاكراتي انجام شد.
وي همچنين مهمترين برنامه هاي وزارت نفت در راستاي اقتصاد مقاومتي را ايمن سازي تقاضا و بازارهاي فروش نفت خام و فرآورده هاي نفتي، حمايت مشاركت بخش خصوصي و دولتي در پالايشگاه هاي خارج از كشور و حمايت از اين بخش ها در زنجيره پالايش و توزيع فرآورده در بازار هدف و همچنين حمايت از بخش خصوصي براي احداث پالايشگاه هاي جديد در داخل كشور با هدف عرضه بيشتر فرآورده هاي نفتي به بازارهاي جهاني اعلام كرد.
معاون وزير نفت در امور بين الملل ، معاوضه سهام پالايشگاه ها، تملك سهام پالايشگاه هاي خارجي به شرط خريد خوراك از ايران و ديگر فرآورده هاي نفتي را بخشي از برنامه هاي ايران براي خريد پالايشگاه در خارج از كشور ذكر كرد.
بيست و يكمين نمايشگاه بين المللي صنعت نفت ، گاز، پالايش و پتروشيمي با حضور يك هزار و 900 شركت داخلي و خارجي در شانزدهم ارديبهشت ماه آغاز به كار كرد و امروز به فعاليت خود پايان مي دهد.
اقتصام**2022**1561

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مذاكره با روسيه، قزاقستان و تركمنستان براي سواپ نفت» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X