سهمیه شهرستان تاکستان از کتابخانه نصف استاندارد کشور است

به گزارش خبرنگار مهر، ایرج حیدری ظهر سه شنبه در جلسه ای که با حضور اعضای انجمن کتابخانه های شهرستان تاکستان در سالن شورای اسلامی شهرستان تاکستان برگزار شد اظهار کرد: باید برای احداث کتابخانه جدید از هر منبعی که شده اقدام به انجام زیرسازی اولیه کنیم تا بتوانیم آنرا در ردیف پروژه های نیمه کاره قرار داده و درخواست بودجه کنیم.

فرماندار شهرستان تاکستان از خيرين  خواست که برای انجام کارهای اولیه کمک حال اداره کتابخانه های شهرستان باشند.

وی ادامه داد: اداره کتابخانه ها و شهرداری برای احداث کتابخانه جدید نباید به دنبال مالکیت باشند و تنها باید بر روی احداث سریع آن متمرکز شوند.

فرماندار تاکستان همچنین خطاب به اعضای انجمن کتابخانه های شهرستان تاکستان گفت: در امر ترویج فرهنگ کتابخوانی از ظرفیت آموزش وپرورش نباید غافل شد چراکه این اداره هم سبد فکری آینده سازان و هم خانواده های آنها را در اختیار دارد.

رئیس اداره کتابخانه های شهرستان تاکستان هم در این جلسه ضمن اشاره به کم بود فضای کتابخانه ها در این شهرستان و پایین بودن استقبال مردم از عضویت به دلیل در دسترس نبودن کتابخانه گفت: در حال حاظر احداث کتابخانه علاوه بر کمبود بودجه با مشکل زمین هم مواجه است.

علی اکبر طاهرخانی تصریح کرد :زمینی که قبلا در آن کلنگ احداث کتابخانه به زمین زده شد در ابتدای شروع به کار با مشکلات عدیده ای مواجه شد که احداث کتابخانه را به تعویق انداخت.

شهردار تاکستان هم در باره مشکل  زمین مختص احداث کتابخانه گفت :این زمین با دو مشکل حریم راه آهن و مشکل حقوقی با یکی از شرکتهای پیمانکار شهری مواجه است که از ابتدا نباید به عنوان زمین کتابخانه انتخاب می شد.

گودرز رحمانی افزود: در امر احداث کتابخانه به همکاری آموزش و پرورش نیاز داریم و در صورتی که زمینهای بلااستفاده برخی مدارس را در اختیار احداث کتابخانه قرار دهند ما حاضریم مشارکت چشمگیری را در احداث کتابخانه داشته باشیم

وی ادامه داد: در صورتی که آموزش و پروش هم فضای کافی  را در اختیار نداشته باشد یک کمیته متشکل از اعضای شورا، شهرداری و کمیته کتابخانه ها را مامور بررسی و پیدا کردن زمین مناسب می کنیم.

شهرستان تاکستان با جمعیتی بالغ بد ۱۲۰هزار نفر  تنها دو کتابخانه دارد و کلنگ احداث یک کتابخانه سال ۹۱ به زمین زده شده که تاکنون احداث آن محقق نشده است.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سهمیه شهرستان تاکستان از کتابخانه نصف استاندارد کشور است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X