بخشی از بودجه‌ دستگاه‌های فرهنگی در اختیار آموزش و پرورش قرار گیرد

حمیدرضا کفاشی معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه توسعه جامعه بستگی به نیروی انسانی کارآمدی دارد که اساس آن در آموزش و پرورش شکل می‌گیرد، گفت: بودجه دستگاه‌های فرهنگی بودجه‌بر در اختیار آموزش و پرورش قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، حمیدرضا کفاش ظهر امروز در آئین تجلیل از معلمان نمونه و موفق استان همدان با اشاره به نقش معلمان در تحقق شعار سال مبنی بر «اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل» اظهار داشت: بنابر فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با فرهنگیان، آموزش و پرورش برای اجرای این شعار و حرکت باید تقویت هویت دینی و ملی را در دستور کار قرار دهد.

وی معلمان را رکن رکین توسعه کشور دانست و افزود: در صورتی که جوانان با هویت دینی و ملی تربیت شوند به ایرانی بودن خود افتخار می‌کنند و زمینه اقتصاد مقاومتی را فراهم می‌سازند.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: در وجود دانش‌آموزان باید گفتمان هویت ملی و دینی شکل بگیرد و نسبت به پرچم 3 رنگ و سرود ملی جمهوری اسلامی از دل و جاناحترام بگذارند.

وی گفت: در صورتی که دانش‌آموزان نسبت به ایرانی و ایرانی بودن و بوم محل خود افتخار کنند، مصرف و استفاده از تولید داخلی را نیز برای خود افتخار می‌دانند و اگر در این بخش نقصی وجود دارد این نقش به حوزه پرورشی و فرهنگی باز می‌گردد.

کفاش دانش‌آموزان را محصول و خروجی نظام تعلیم و تربیت دانست و افزود: افرادی که ادعای تفکر روشنفکرانه دارند برگزاری صبحگاه، پخش سرود ملی و اهتزاز پرچم جمهوری اسلامی را امور ساده و معمولی می‌دانند در حالی که تکرار این مسائل زمینه عشق به ایران بزرگ را فراهم می‌سازد.

وی عنوان کرد: کمبودها و نقص‌های کارهای فرهنگی سبب شده است که ما نسبت به امکانات بومی و گردشگری خود برای جلب سرمایه و توسعه فرهنگی و صادرات فرهنگی کم توجه باشیم.

معاون وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه ما نسبت به ظرفیت‌های کشور گرفتار کم‌پنداری و خود کم‌بینی هستیم، اظهار داشت: توسعه گردشگری در پسابرجام مورد توجه دولت قرار گرفته است تا با ورود گردشگران جهانی زمینه رونق اقتصادی، کسب و کار و کارآفرینی در کشور فراهم ‌شود که البته اگر بدبینان اجازه دهند.

وی با اشاره به ضرورت اعتقاد به دین‌داری و دین‌مداری تصریح کرد: هجمه‌ها برای گرفتن دین و اعتقادات از جوانان ما به اوج خود رسیده است و امروز دشمن مقابله با مذهب و دین را که مقوم جوانان کشورهای درحال توسعه است را شروع کرده است.

کفاش افزود: برای خنثی‌سازی هجمه‌های ضددینی و فرهنگی باید توسعه برنامه‌های دینی با انعطاف‌پذیری بالا را در گسترش دهیم تا هویت دینی و ملی در جوانان شکل بگیرد.

وی با بیان اینکه جوانان را باید با آگاهی‌بخشی به سمت حب اهل بیت(ع)، قرائت قرآن و توسعه فرهنگ قرآنی دعوت کنیم، گفت: امروز دین‌آموزی با دین‌مداری متفاوت است و از نظر دانستن و عمل به مباحث دینی با یکدیگر فاصله دارند.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش عنوان کرد: دین‌آموزی به سواد و معلومات نیاز دارد اما دین‌مداری رفتار عملی می‎طلبد بنابراین جامعه ما نیازمند دین‌مداری است و باید شاخصه‌های آن بین جوانان و نوجوانان تقویت شود.

وی تأکید کرد: عشق به وطن و ایران باید نرم نرم و مستمر در طول تحصیل بر قلب کودک و نوجوان بنشیند و برای ترغیب جوانان به انجام اعمال دینی و رفتارهای شایسته باید با از ایده و روش نو بهره برد.

کفاش با بیان اینکه ایرانی با تفکر و آرمان خودش در جهان شناخته شده است، تصریح کرد: شاخصه اصلی نظام جمهوری اسلامی عشق به اعتقادات است که امام(ره) آن را در جامعه زنده کرده است.

وی با اشاره به اینکه معلمان دنبال برقراری نظام عدالت‌پرور هستند، گفت: جامعه‌ای که در آن معلمان از رضایت شغلی و آسایش و آرامش برخوردار باشند می‌توانند دانش‌آموزان و مدیران آینده شایسته‌ای را تربیت کنند تا زمینه تعالی جامعه فراهم شود.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اظهارات اخیر رئیس جمهور بیان کرد: آموزش و پرورش نقش فرهنگی دارد و به جای دستگاه‌های فرهنگی بودجه‌بر باید این بودجه‌ها در اختیار آموزش و پرورش قرار گیرد تا علاوه بر آموزش در مسیر فرهنگی نیز قدم بردارد.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش برای رشد و توسعه نیاز به مشارکت همگانی دارد، افزود: معلمان باید زبان گفت‌وگو، قدرت تحمل نظر مخالف، ابراز اندیشه، منطق و صبر و ایستادگی را به دانش‌آموزان یاد دهند.

کفاش خواستار توسعه کرسی‌های آزاداندیشی در مدارس شد و عنوان کرد: تشکیل شورای دانش‌آموزی، انتخابات، کاندیدا شدن، تبلیغات انتخاباتی و برخورد مناسب با انتخاب شونده و صحبت کردن در میدان وظایف از جمله تمرین‌هایی است که در مدارس رخ می‌دهد.

وی با بیان اینکه رفتارهای بزرگسالی در خانواده و مدرسه شکل می‌گیرد، افزود: توسعه جامعه و توسعه نیروی انسانی به دست جامعه فرهنگی و معلمان محقق می‌شود و اگر معلمان به عنوان رکن رکین سازنده جامعه معرفی شوند، کارهای بزرگی انجام می‌دهند.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش تأکید کرد: توسعه در جامعه بستگی به نیروی انسانی کارآمد دارد که ریشه و اساس آن در آموزش و پرورش شکل می‌گیرد بنابراین باید به جامعه فرهنگیان توجه کرد و زمینه و شور و نشاز را برای این افراد فراهم کرد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بخشی از بودجه‌ دستگاه‌های فرهنگی در اختیار آموزش و پرورش قرار گیرد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X