210 نماینده سمن‌های کشور در هشتمین نشست منطقه‌ای استان مرکزی حضور دارند

زهرا فرجی مدیرکل اموربانوان استانداری مرکزی گفت: ۲۱۰ نفر از بانوان نماینده سمن‌های استان‌های تهران، البرز، قزوین، قم و مرکزی در هشتمین نشست منطقه‌ای سازمان‌های مردم نهاد حوزه زنان در استان مرکزی حضور دارند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، زهرا فرجی ظهرامروز در نشست خبری هشتمین نشست منطقه‌ای و کارگاه‌های آموزشی سازمان‌های مردم نهاد حوزه زنان و خانواده با اشاره به برگزاری این برنامه اظهار داشت: تاکنون این نشست در هفت استان کشور برگزار شده که براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده از سوی معاونت اموز نان و خانواده نهاد ریاست جمهوری هشتمین نشست آن در استان مرکزی با دعوت از استان‌های تهران، البرز، قزوین و قم برگزار می‌شود.

وی افزود: یکی از تدابیر اصلی دولت تدبیر و امید بسترسازی به منظور شکوفایی توانمندی زنان و حضور آنان در عرصه‌های مختلف اجتماعی است که از این رو سازمان‌های مردم نهاد نقش مهم و ارزشمندی دارند.

مدیرکل امور بانوان استانداری مرکزی تصریح کرد: سپردن بسیاری از امور به سازمان‌های مردم نهاد در واقع شعاری است که دولت تدبیرو امید براساس آن حرکت کرده و اعتقاد محکمی به ظرفیت این سازمان‌ها دارد.

فرجی با اشاره به اهداف این نشست گفت: این نشست در جریان برگزاری خود سعی دارد که با محیط حمایتی بستری به منظور شکل‌گیری و تقویت شبکه‌های تخصصی در حوزه مسائل زنان ایجاد کرده و سبب افزایش مشارکت سمن‌ها و فعالیت هرچه بیشتری آنها باشد.

وی ادامه داد: این نشست که همراه با 7کارگاه تخصصی است از تاریخ 25 تا 27 ازدیبهشت به میزبانی استان مرکزی و در مرکز استان برگزار و در پایان دوره همزمان با مراسم اختامیه با حضور معاون ریاست جمهوری  گواهینامه آموزشی نیز اعطا می‌شود.

مدیرکل اموربانوان استانداری مرکزی تصریح کرد: در هریک از کارگاه‌ها 30 نفر از بانوان نماینده سمن‌های استان های منتخب و 35 نفر از نمایندگان بخش دولتی حضور داشته و مسائل مربوط به حوزه زنان توسط هفت نفر تسهیل گر آموزش و به مخاطبان ارائه می‌شود.

فرجی با اشاره به تعاد سمن‌های فعال استان مرکزی گفت: در سطح استان مرکزی تعداد 386 سمن وجود دارد که از سال 86 تا به امروز با هدف توانمندی در حوزه‌های مختلف درحال فعالیت هستند و تعداد 20مورد از این سمن‌ها در حوزه زنان به صورت اختصاصی فعالیت کرده و به مسائل ویژه زنان جامعه می‌پردازند.

وی با اشاره به تعداد اعضای سمن‌های استان مرکزی گفت: نزدیک به 15 هزار نفر از مردم در قالب عضو در سمن‌های استان مرکزی درحال فعالیت بوده که بیشتر این افراد را جوانان تشکیل می‌دهند، هریک از سمن‌های استان در قالب شبکه های اجتماعی، سلامت، علمی و کارآفرینی، معلولان، فرهنگ و هنر و محیط زیست فعالیت می‌کنند.

مدیرکل اموربانوان استانداری مرکزی خاطرنشان کرد: نشست‌های منطقه ای سازمان‌های مردم نهاد به دنبال تقویت و همکاری‌های شبکه ای دولت- دولت، سمن‌ها با دولت است و در این راستا تاکنون هفت نشست کارگاهی با حضور 120 نفر و حداکثر 300 نماینده سمنها در کشور برگزار شده است.

فرجی عنوان کرد: تقویت ارتباط و تعامل موثر سازمان‌های مردم نهاد حوزه زنان و خانواده با یکدیگر و با دولت، ایجاد محیط حمایتی و توانمندسازی به منظور شکل‌گیری و تقویت شبکه‌های تخصصی به منظور هم افزایی و تشریک مساعی در پرداختن به مسائل و رفع مشکلات مبتلا به امور زنان و خانواده با رویکرد برنامه ریزی منسجم و افزایش مشارکت‌ها و فعال شدن سمن‌ها از مهمترین اهداف این نشست آموزشی است.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «210 نماینده سمن‌های کشور در هشتمین نشست منطقه‌ای استان مرکزی حضور دارند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X