استقبال سرمایه‌گذاران خارجی از شهرک صنعتی "بعثت" و "تبریز 4"

نجاتی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی، با تاکید بر اینکه سرمایه‌گذاران جدید در تبریز از شهرک صنعتی "بعثت" و "تبریز ۴" استقبال می‌کنند، گفت: به زودی یک هیئت بزرگ تجاری ترکیه‌ای به تبریز سفر می‌کند تا سرمایه گذاری در این شهرک‌ها را بررسی کند.

 به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، حسین نجاتی در جریان بازدید استاندار آذربایجان شرقی از شهرک صنعتی شهید سلیمی، پیشروی استان در زمینه اقتصاد مقاومتی را یادآور شد و با بیان اینکه این استان به عنوان اولین استانی است که اختیارات ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی به استاندار تفویض شده است، اظهار داشت: طرح الکترو موتور شرکت "مهر اصل" نیز از جمله 33 طرح برجسته کشوری است که به عنوان طرح برجسته اقتصاد مقاومتی کشوری به زودی خط تولید آن افتتاح خواهد شد.  

وی با اشاره به اینکه در 50 ماه از آغاز فعالیت ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، بیش از 230 جلسه برگزار شده است، افزود: بر اساس تصمیمات اتخاذ شده در این جلسات، بیش از 500 واحد از بحران قطعی خارج شده و از این بابت، 9 هزار شغل، پایدار شدند. 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی، با بیان اینکه در رفع موانع تولید، براساس ماده 19 قانون تسهیل، برای آزادسازی وثیقه‌های مازاد واحدها نزد بانک‌ها اقدامات خوبی انجام شده است، ابراز داشت: بر اساس ماده 20 نیز واحدهایی که قبل از تغییر نرخ ارز از ارز استفاده کرده و بانک‌ها مابه التفاوت آن را درخواست کرده بودند، این مشکل نیز حل شد و می‌توانند با نرخ دریافت  سهیلات ارزی، آن را تسویه کنند.

نجاتی، موضوع ماده 21 قانون تسهیل و رفع موانع تولید را یادآور شد و گفت: واحدها باید برای ایجاد حساب ویژه در بانک‌ها اقدام کنند ولی تاکنون عملی نشده است، ضمن اینکه نگهداری بخشی از تسهیلات در بانک‌ها نیز اقدام نادرست است که این کار نباید اتفاق افتد.

وی، به مشکل شهرک صنعتی "تبریز 4" یا "سهند" اشاره کرد و افزود: مشکل این شهرک باید به دست محیط زیست حل شود تا پروانه بهره برداری صادر شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی، با تاکید بر اینکه سرمایه گذاران جدید در تبریز از شهرک صنعتی "بعثت" و "تبریز 4" استقبال می‌کنند، تصریح کرد: به زودی بک هیئت بزرگ تجاری ترکیه‌ای هیئتی سفر خواهد کرد تا سرمایه گذاری در این شهرک‌ها را بررسی کند. 

نجاتی در ادامه با بیان اینکه مسئله برق، مهم‌ترین مشکل شهرک شهید سلیمی به عنوان بزرگترین شهرک صنعتی استان است، تصریح کرد: این موضوع به عنوان یکی از موانع مهم توسعه واحدهای تولیدی است و باید به زودی رفع شود.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «استقبال سرمایه‌گذاران خارجی از شهرک صنعتی "بعثت" و "تبریز 4"» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X