آمار فوتی تصادفات جاده ای سمنان درنوروز ٩٥ نوزده درصد کاهش یافته است

به گزارش ایرنا، سرهنگ حسن خسروجردی روز سه شنبه در نشست کمیته ایمنی در سالن کوثر استانداری افزود: تعداد کل مجروحین در سال ٩٤، ٢٩١ نفر بود که این رقم در نوروز سال ٩٥ به ٢٥٣ رسیده است.
وی تصریح کرد: همچنین آمار مجروحین ١٣.١ درصد و کل حادثه دیدگان اعم از مجروحین و مقتولین ١٣،٥ درصد کاهش یافته است.
وی با بیان این که در نوروز ٩٥ نسبت به نوروز ٩٤ کل تصادفات ، ١٠،٥ درصد افزایش یافته است، گفت: در نوروز ٩٤، ٢٨٧ و در نوروز ٩٥، ٣١٧ تصادف رخ داده است.
وی تصریح کرد: در مجموع تصادفات برون و درون شهری در نوروز ٩٥ نسبت به نوروز ٩٤، ٢٩ درصد کاهش یافته است.
خسروجردی با بیان اینکه کل آمار فوت شدگان تصادفات جاده ای در سال ٩٣، ٢٥٤ نفر بوده است، افزود: این تعداد در سال ٩٤، به ٢٦٣ نفر رسید که ٣،٥ درصد افزایش یافته است.
وی اظهار کرد : در شهرستان های شاهرود ،سمنان، آرادان و سرخه آمار فوت شدگان افزایش داشته است که باید در بخش جاده ای توجه ویژه ای به این شهرستان ها کرد.
وی ٦ محور دارای بیشترین واژگونی بر حسب کیلومتر در سال ٩٤ را خط جنوبی میامی به سبزوار، خطن شمالی محور دامغان به سمنان، خط جنوبی محور سمنان به دامغان، خط شمالی سبزوار به میامی، خط شمالی محور سرخه به آرادان و خط جنوبی شاهرود به سمنان اعلام کرد.
وی توجه نکردن به جلو و خواب آلودگی را از علل اصلی تصادفات جاده ای عنوان کرد و افزود: توجه نکردن به جلو موجب ٩٩ فوتی در سال ٩٤ شده است.
وی افزایش کنترل سرعت غیر مجاز به میزان ٢ درصد، افزایش کنترل سبقت غیر مجاز به میزان هشت درصد، افزایش کنترل انحراف به چپ به میزان ١٦ درصد، انجام آزمایش موادمخدر از یک هزار ٥٣٠ نفر از رانندگان وسایل نقلیه عمومی را از جمله اقدامات عملیاتی برای برقراری نظم ترافیکی عنوان کرد.
خسروجردی در این نشست درخواست پلیس راه مانند اجرای شیار لرزاننده طولی در بعضی از مقاطع و اجرای رنگ اکستروژن، نصب تابلوهای هوشدار دهنده، احداث توقفگاه بیشتر در محورها را مطرح کرد.
معاون امور عمرانی استانداری در این نشست افزود : باید به مبحث خواب آلودگی رانندگان توجه ویژه کرد.
مهدی زندیه وکیلی افزود : باید از تابلوهای هشدار دهنده که پیام های بسیار تاثیر گذار دارند در جاده ها به خصوص جاده های که بیشترین آمار واژگونی را دارند استفاده کرد.
٧٣٤٢/٦٠٢٦

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آمار فوتی تصادفات جاده ای سمنان درنوروز ٩٥ نوزده درصد کاهش یافته است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات





جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات



{literal} {/literal}
X