لزوم اجرای برنامه های عملیاتی ثمربخش در عرصه فرهنگی

حمیدرضا شهبازی روز سه شنبه در جلسه کارگروه اجتماعی و فرهنگی استان زنجان به تاکید رهبر معظم انقلاب در خصوص توجه به مقوله فرهنگ اشاره کرد و افزود: تاثیر فرهنگ در همه شئون جامعه عیان بوده و لازم است متولیان این عرصه با انسجام و هم افزایی بیشتری طرح ها و برنامه های فرهنگی را تدوین و اجرا کنند.
وی بر ضرورت عینی سازی و عملیاتی کردن طرح ها و برنامه های فرهنگی تاکید کرد و ادامه داد: در زمان حاضر نیازمند انجام اقدامات مفید و ثمر بخش در حوزه فرهنگ هستیم.
وی با بیان اینکه اثر سنجی برنامه های فرهنگی به واسطه شاخص های کیفی آن چندان میسر نیست و با گذشت زمان آثار آن بروز پیدا می کند، اظهار کرد: با عنایت به ماهیت کیفی طرح های فرهنگی، لازم است در تدوین و ارائه برنامه ها در این حوزه دقت و توجه زیادی از سوی نهادهای متولی مدنظر قرار گیرد.
شهبازی بر لزوم جهت گیری برنامه های فرهنگی در راستای سیاست گذاری شورای فرهنگ عمومی استان اشاره و خاطرنشان کرد: با وجود ویژگی ها و جنبه های مثبت فرهنگی در استان زنجان نیازمند تلاش بیشتر برای ارتقا شاخص های این عرصه هستیم.
وی هویت بخشی اسلامی به جوانان و تقویت حوزه های علمی و فنی برای آنان را از ضرورت های محتوای برنامه ها فرهنگی برشمرد و افزود: توسعه فرهنگ اقامه نماز و ترویج کتابخوانی به عنوان مولفه های تقویت شاخص های فرهنگی در جامعه باید بیش از پیش مطمح نظر قرار گیرند.
7312/6085

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «لزوم اجرای برنامه های عملیاتی ثمربخش در عرصه فرهنگی» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X