توانمندسازی مددجویان نهادهای حمایتی، نیازمند نگاه فرابخشی است

حمیدرضا فراهانی روز سه شنبه در نشست کارگروه اجتماعی شهرستان اراک افزود: توانمند سازی خانواده های تحت حمایت به ویژه زنان سرپرست خانوار نقش موثری در کاهش آسیب های اجتماعی دارد.
وی بیان کرد: زنان سرپرست خانوار در معرض آسیب پذیری و خطرات آسیب های اجتماعی بیشتر از سایر افراد جامعه هستند که توجه به این مهم امری ضروری است.
مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان اراک در این نشست گفت: 12 هزار و 564 خانواده در قالب 21 هزار و 831 نفر تحت حمایت این نهاد در شهرستان اراک است که از این تعداد، 58 درصد معادل هفت هزار و 285 خانواده زنان سرپرست خانوار است.
محمد رضا نصیری افزود: 61 درصد از زنان سرپرست خانوار تحت حمایت این نهاد حمایتی به دلیل فوت همسر، 21 درصد به دلیل طلاق، یک و نیم درصد به دلیل بدسرپرستی، پنج درصد به دلیل زندانی بودن همسران و 10 درصد به دلیل بیماری سرپرست و سایر مشکلات از خدمات حمایتی بهره مند می شوند.
رئیس بهزیستی شهرستان اراک نیز در این نشست گفت: 15 هزار و 960 نفر تحت پوشش حمایت های این نهاد در شهرستان اراک است که در سه حوزه توانبخشی، امور اجتماعی و امور پیشگیری خدمات دریافت می کنند.
حسن طهماسبی افزود: زنان سرپرست خانواده در گروه امور اجتماعی خدمات دریافت می کنند که تعداد این افراد به دو هزار و 540 نفر می رسد.
وی بیان کرد: توجه به مسائل و مشکلات زنان سرپرست خانوار به دلیل خطر پذیری بیشتر، امری ضروری است.
رئیس بهزستی شهرستان اراک ادامه داد: شمار مهدهای کودک شهری و روستایی این شهرستان به ویژه در نقاط روستایی از سال گذشته کاهش یافته و متقاضیان با رشته های تحصیلی مرتبط می توانند برای اخذ مجوز به بهزستی مراجعه کنند.
طهماسبی بیان کرد: 47 مهدکودک با اشتغال و فعالیت 277 مربی در این شهرستان فعال است که ماهیانه دو هزار و 34 کودک شهری و روستایی در این مراکز نگهداری می شوند.
در نشست کارگروه اجتماعی شهرستان اراک در خصوص مشکلات دستگاه های حمایتی کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی شهرستان اراک با سایر دستگاه ها و نهادها بحث و تبادل نظر شد.
در این نشست مقرر شد ثبت نام دانش آموزان تحت حمایت دستگاه های حمایتی در تمام مدارس از جمله هیات امنایی، استعدادهای درخشان و دولتی با مساعدت ویژه صورت گیرد.
3005/6013/

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «توانمندسازی مددجویان نهادهای حمایتی، نیازمند نگاه فرابخشی است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X