2 ناشر از حضور در نمایشگاه کتاب سال بعد محروم شدند

چهارمین روز بیست و نهمین نمایشگاه کتاب تهران امیرزاده از محروم شدن ۲ ناشر برای حضور در نمایشگاه سال بعد خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری تسنیم، همایون امیرزاده رئیس هیئت رسیدگی به تخلفات ناشران در نشست خبری خود از محروم شدن 2 ناشر برای حضور در نمایشگاه سال 96 خبر داد.

وی گفت: تا روز چهارم ما نزدیک به 20 اخطار کتبی و 16 اخطار شفاهی دادیم که از این تعداد از اخطارهای کتبی، 7 ناشر توجه نکردند.

رئیس هیئت رسیدگی به تخلفات ناشران تصریح کرد: روز گذشته اولین جلسه برگزار شد که برای 5 ناشر رای صادر شد که 4 ناشر تا پایان نمایشگاه محروم از حضور و یک ناشر غرفه اش برای یک روز محکوم به تعطیلی شد.

رئیس هیئت رسیدگی به تخلفات ناشران ادامه داد: ناشران متخلف برای بخش عمومی و دانشگاهی بودند و عرضه کتاب‌های غیر به صورت گسترده عمده تخلف آنها بوده است. برای رأی محرومیت ناشران برای سال بعد امکان درخواست تجدید نظر وجود دارد. این نقص در سال گذشته بود که امسال رفع شد. همچنین تمامی آرایی که اینجا صادر می‌شود امکان دادرسی در دیگر محاکم قضایی نیز وجود دارد.

امیرزاده تصریح کرد: امسال واگذاری فروش غرفه، ارائه کتب سایر ناشران، نقد کردن بن‌ها و ارایه کتاب‌های فاقد مجوز جزو امهات تخلفات در این دوره نمایشگاه در نظر گرفته شده است. ما سال پیش تفاهم نامه‌ای با سازمان دارالقران داشتیم. تا الان در حوزه کتب ادعیه و قرآن تخلفی که این تفاهم نامه را خدشه‌دار کند، نداشتیم.

وی همچنین در پاسخ به واگذاری برخی از غرفه‌ها در روزهای گذشته، گفت:گزارش‌هایی در این زمینه داشتیم. حتی ناشری غرفه‌اش را به مبلغ 3 میلیون تومان به دیگری واگذار کرده بود. این موارد نیز جزو تخلفات به شمار می‌آید.ما برای هر تذکر کتبی دو ساعت زمان می‌گذاریم. بعد از اینکه ناشری تذکر دریافت کرد اما توجهی نکرد جلسه تشکیل می‌دهیم.

امیرزاده همچنین توضیح داد که ناشرانی که برای حضور در سال بعد محروم شدند ناشران تعلیقی نیستند و فعالیت خود را در طول سال دارند.

وی همچنین در پاسخ به پرسشی مبنی بر درخواست دادستانی کل برای عدم توزیع 320 عنوان کتاب در نمایشگاه، گفت: سازمان‌های نظارتی مدیریت شده‌تر در نمایشگاه امسال حضور دارند. ما با نهادهای مختلف در این زمینه گفت‌وگو کردیم. از این تعداد  مطرح شده کمتر است و به حداقل رسیده است.

رئیس هیئت رسیدگی به تخلفات ناشران گفت: فعالیت این شورا بر اساس دو سند بالادستی صورت می‌گیرد که اولین سند مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی و سند دوم نیز بند 22 قانون و وظایف وزارت ارشاد است.

امیرزاده ادامه داد: طبق قانون وظایف ارشاد، مجموعه‌ای از اهداف برای شورای رسیدگی به تخلفات ناشران تعیین شده است که ایجاد هماهنگی با کمیته‌های مختلف،  تجزیه و تجلیل اطلاعات و گزارش آنها به رئیس نمایشگاه،  تشکیل کارگروه‌های تخصصی با شرح وظایف معین از جمله این وظایف است. البته دو هدف کاربردی صیانت از حقوق نشر حرفه‌ای کشور و صیانت از ضوابط اجرایی نشر کشور نیز داریم.

انتهای پیام/

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «2 ناشر از حضور در نمایشگاه کتاب سال بعد محروم شدند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X