حوزه آبخیزداری استان کرمانشاه نیازمند یک برنامه ریزی جامع و مدون است

به گزارش ایرنا، روابط عمومی استانداری کرمانشاه روز سه شنبه به نقل از رضا رحیمی اظهار داشت: طرح های آبخیزداری با یک نگاه کلان و با هدف تامین منابع زیر زمینی، حفظ پوشش گیاهی، حفظ خاک و کمک به معیشت مردم باید تهیه و تدوین شود.
رحیمی، به بارندگی های خوب سال زراعی جاری اشاره کرد و گفت: چشمه هایی که سال های گذشته خشکیده بودند از دل زمین دوباره جوشیده اند که با اجرای طرح های آبخیزداری در دره ها، تپه ها و دشت ها می توانیم طبیعت را دوباره احیا کنیم.
وی گفت: با اجرای طرح های آبخیزداری طرح های باغداری و گیاهان دارویی می توان توسعه داد و از این راه به رونق اقتصادی و بهبود معیشت مردم روستاها کمک کرد.
معاون اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه به لزوم ارزیابی درست از طرح های گذشته حوزه کشاورزی اشاره کرد و بیان داشت: در روند اجرای طرح طوبی و طرح توسعه کشاورزی در سال های گذشته آسیب های قابل توجهی به طبیعت و مراتع وارد شده است.
وی در ادامه گفت: با تشکیل کارگروه های متخصص در این زمینه دوباره این طرح ها را ارزیابی و آسیب شناسی کنیم.
وی بیان داشت: اجرای طرح های آبخیز داری بدون مشارکت گسترده مردم امکان پذیر نیست و باید به گونه ای برنامه ریزی کنیم که طرح های آبخیزداری تبدیل به یک فرهنگ عمومی شود.
استان کرمانشاه 24 هزار کیلومتر مربع مساحت دارد که بیش از 940 هزار هکتار از آن زمین زراعی و باغداری است.
3209/8066

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «حوزه آبخیزداری استان کرمانشاه نیازمند یک برنامه ریزی جامع و مدون است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X