حوادث منجر به فوت در محیط کار ۲۱ درصد کاهش دارد

به گزارش خبرنگار مهر، علی مظفری ظهر یکشنبه در کارگاه آموزشی بهبود عملکرد تشکل‌های کارگری و کارفرمایی سراسر کشور در محل هتل پیام زنجان افزود: معاونت روابط کار وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی به‌عنوان مرجع اصلی در بحث سلامت و ایمنی کار در کارگاه‌ها مطرح است.

وی اظهار کرد: شورای عالی حفاظت فنی با ریاست وزیر کار و معاونان ذی‌ربط تشکیل می‌شود و وظیفه تدوین و تبعین مقررات حوزه ایمنی کار را بر عهده‌ دارند.

رئیس مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی و بهداشت‌کار گفت: اعضای شورای حفاظت محیط کار با حضور هیئت‌علمی دانشگاه ها تشکیل می‌شود و در چارچوب ایمنی و ارتقای سلامت کارگران فعالیت می‌کنند.

مظفری افزود: بر اساس قوانین بیش از ۵۰ آئین‌نامه حفاظتی کار تشکیل‌شده و رعایت این  قوانین برای کارگر و کارفرما الزامی است که با اجرایی شدن این آئین‌نامه حوادث کار کاهش پیدا می‌کند.

وی بابیان اینکه بیش از  چهار درصد تولید ناخالص ملی جهان صرف هزینه‌های بیماری و حوادث ناشی از کار می‌شود و در کشور ما هم بدین گونه است، افزود: در دولت تدبیر و امید رویکردهای نوینی در حوزه کار تعریف‌ و به ارتقای ایمنی و سلامت کارگران توجه شده است.

رئیس مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی و بهداشت‌کار ادامه داد: طی سال گذشته حوادث منجر به فوت در محل کار ۲۱ درصد کاهش‌یافته است و این امر نشان می‌دهد که عملکرد مثبتی در حوزه روابط کار وجود دارد.

مظفری بر لزوم استفاده از ظرفیت تشکل‌های کارگری و کارفرمایی برای ارتقای ایمنی در محیط کار اشاره کرد و گفت: خوشبختانه کارگاه‌های آموزشی برای ارتقای ایمنی و سلامت کارگران برگزار می‌شود.

وی افزود: در تشکل‌های فعال و تخصصی میزان تلفات فوتی کارگران ۲۹ درصد کمتر از کارگاه‌هایی که تشکل‌های تخصصی فعالیت نداشتند و این امر بیانگر این است که آموزش و آگاه‌سازی در امر پیشگیری از حوادث بسیار مؤثر است.

رئیس مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی و بهداشت‌کار افزود: حوادث منجر به فوت ناشی از برق‌گرفتگی در محیط کار ۲۰ درصد کاهش داشته است.

مظفری با اشاره به اینکه نیروی کار در معرض خطر است، گفت: این نیروی کار در بهره‌وری کار، توسعه پایدار و در اقتصاد مقاومتی می‌تواند تأثیرگذار باشد.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «حوادث منجر به فوت در محیط کار ۲۱ درصد کاهش دارد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی دنیای خبر دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات