حوادث منجر به فوت در محیط کار ۲۱ درصد کاهش دارد

به گزارش خبرنگار مهر، علی مظفری ظهر یکشنبه در کارگاه آموزشی بهبود عملکرد تشکل‌های کارگری و کارفرمایی سراسر کشور در محل هتل پیام زنجان افزود: معاونت روابط کار وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی به‌عنوان مرجع اصلی در بحث سلامت و ایمنی کار در کارگاه‌ها مطرح است.

وی اظهار کرد: شورای عالی حفاظت فنی با ریاست وزیر کار و معاونان ذی‌ربط تشکیل می‌شود و وظیفه تدوین و تبعین مقررات حوزه ایمنی کار را بر عهده‌ دارند.

رئیس مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی و بهداشت‌کار گفت: اعضای شورای حفاظت محیط کار با حضور هیئت‌علمی دانشگاه ها تشکیل می‌شود و در چارچوب ایمنی و ارتقای سلامت کارگران فعالیت می‌کنند.

مظفری افزود: بر اساس قوانین بیش از ۵۰ آئین‌نامه حفاظتی کار تشکیل‌شده و رعایت این  قوانین برای کارگر و کارفرما الزامی است که با اجرایی شدن این آئین‌نامه حوادث کار کاهش پیدا می‌کند.

وی بابیان اینکه بیش از  چهار درصد تولید ناخالص ملی جهان صرف هزینه‌های بیماری و حوادث ناشی از کار می‌شود و در کشور ما هم بدین گونه است، افزود: در دولت تدبیر و امید رویکردهای نوینی در حوزه کار تعریف‌ و به ارتقای ایمنی و سلامت کارگران توجه شده است.

رئیس مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی و بهداشت‌کار ادامه داد: طی سال گذشته حوادث منجر به فوت در محل کار ۲۱ درصد کاهش‌یافته است و این امر نشان می‌دهد که عملکرد مثبتی در حوزه روابط کار وجود دارد.

مظفری بر لزوم استفاده از ظرفیت تشکل‌های کارگری و کارفرمایی برای ارتقای ایمنی در محیط کار اشاره کرد و گفت: خوشبختانه کارگاه‌های آموزشی برای ارتقای ایمنی و سلامت کارگران برگزار می‌شود.

وی افزود: در تشکل‌های فعال و تخصصی میزان تلفات فوتی کارگران ۲۹ درصد کمتر از کارگاه‌هایی که تشکل‌های تخصصی فعالیت نداشتند و این امر بیانگر این است که آموزش و آگاه‌سازی در امر پیشگیری از حوادث بسیار مؤثر است.

رئیس مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی و بهداشت‌کار افزود: حوادث منجر به فوت ناشی از برق‌گرفتگی در محیط کار ۲۰ درصد کاهش داشته است.

مظفری با اشاره به اینکه نیروی کار در معرض خطر است، گفت: این نیروی کار در بهره‌وری کار، توسعه پایدار و در اقتصاد مقاومتی می‌تواند تأثیرگذار باشد.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «حوادث منجر به فوت در محیط کار ۲۱ درصد کاهش دارد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X