کمبود امکانات تفریحی دربیرجند/عدم همکاری دستگاه‌ها با سرمایه گذار

به گزارش خبرنگار مهر، علی ناصری پیش از ظهر یکشنبه در شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان بیرجند اظهار کرد: شورای فرعی مبارزه با مواد مخدر در شهرستان ها در راستای شورای استانی در جهت کاهش عرضه و مصرف مواد مخدر در شهرستان حرکت می کند.

وی با تاکید بر اینکه در سال جاری باید اثر بخشی فعالیت دستگاه ها و ایجاد زمینه برای کاهش تقاضا بررسی شود، بیان کرد: امسال باید تمامی راه هایی که منجر به کاهش تقاضای مواد مخدر باشد به عنوان اولویت کاری دستگاه های عضو شورا مورد توجه قرار گیرد.

فرماندار بیرجند، مدارس و دانشگاه ها را یکی از نقاط آسیب زا و آسیب پذیر عنوان کرد و گفت: اجرای برنامه ها در هر یک از این محیط ها شیوه خاص خود را می طلبد که باید در دستور کار جدی دستگاه ها قرار گیرد.

باید بهانه سوق جوانان به مواد مخدر را از آن ها گرفت

ناصری با بیان اینکه با وجود کارهای فرهنگی در حوزه دانشگاه ها هنوز هم شاهد بروز آسیب ها در این محیط هستیم، بیان داشت: باید آسیب شناسی در این زمینه صورت گیرد که چرا قشر تحصیل کرده  به سمت مصرف مواد مخدر می روند که از دانشگاه ها در این حوزه انتظارات بیشتری داریم.

وی با اشاره به کمبود امکانات تفریحی و رفاهی در سطح شهرستان، عنوان داشت: هر چند تاکنون برای جذب سرمایه گذاری برای ایجاد امکان تفریحی در شهرستان تلاش های زیادی شده اما دستگاه هایی که باید در این زمینه همکاری کنند محیط مناسبی برای سرمایه گذاری فراهم نمی کنند.

فرماندار بیرجند با تاکید بر اینکه نباید همه امکانات برای برگزاری سمینارهای آموزشی هزینه شود، بیان داشت: باید با ایجاد امکان تفریحی و رفاهی مناسب ابتدا بهانه برای سوق به مصرف مواد مخدر را از جوانان گرفته و تقاضا را کاهش دهیم.

۵ اولویت اصلی ستاد مبارزه با موادمخدر در سال جاری

ناصری همچنین به الویت های ستاد مبارزه با مواد مخدر در سال جاری اشاره کرد و گفت: این ستاد در سال جاری پنج برنامه محوری را هدف گذاری کرده که نخستین آن جلوگیری از عرضه بین اللملی مواد مخدر است.

وی، اقدامات فرهنگی، درمان و کاهش آسیب، توسعه اقدامات در حوزه اجتماعی و مشارکت های مردمی را دیگر اولویت های این ستاد در سال جاری عنوان کرد و گفت: تحقق این امر نیازمند همکاری همه جانبه دستگاه ها است.

فرماندار بیرجند ادامه داد: پنجمین محور فعالیت ها در سال جاری اقدامات مدیریتی و فرابخشی است که دستگاه ها باید تلاش کنند که اقدامات ان ها نتیحه عملی داشته باشد.

ناصری یکی از اهداف مهم دولت را ایجاد نشاط اجتماعی در جامعه دانست و افزود: باید با برگزاری برنامه های مختلف اوقات فراغت جوانان را پر کرد تا او را از اسیب های اجتماعی بتوانیم دور کنیم که این امر باید در دستور کار جدی دستگاه ها قرار گیرد.

وی همچنین از دستگاه های عضو شورا خواست تا مبارزه با مواد مخدر را به عنوان هدف گذاری اصلی در برنامه های خود قرار دهند.

 

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کمبود امکانات تفریحی دربیرجند/عدم همکاری دستگاه‌ها با سرمایه گذار» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X