سیر صعودی مصرف قلیان

رئیس مرکز تحقیقات سلامت علوم پزشکی گفت: از میان مرگ سالانه ۱۲۰ هزار زن، حدود ۱۵ هزار نفر به دلیل سرطان جان خود را از دست می دهند.

بخش جامعه تبیان

لنکرانی

کامران باقری لنکرانی در نشست خبری برگزاری پنجمین سمینار بین المللی زنان تأکید کرد: سالانه ۱۲۰ هزار زن در کشور فوت می کنند که از این تعداد ۱۵ هزار نفر به دلیل سرطان جان خود را از دست می دهند.

وی ادامه داد: سرطان گوارش، سرطان معده، سرطان مری و سرطان پستان با سالانه حدود ۲ هزار نفر از جمله بیشترین تعداد قربانی را در میان زنان دارند.

۶۰ درصد از بانوان میانسال کشور چاق هستند که این زنگ خطر و تهدیدی برای بروز بیماری سرطان است.

رئیس مرکز تحقیقات سلامت علوم پزشکی با اشاره به اینکه متأسفانه افزایش مصرف قلیان در بین بانوان روبه افزایش است، گفت: طی تحقیقات به عمل آمده مصرف سیگار در بین بانوان زیر ۵ درصد است اما مصرف قلیان روزه افزایش است که به طور حتم در آینده با مشکلاتی مواجه خواهیم شد.

لنکرانی ادامه داد: سالانه ۱۲۰۰ نفر از بانوان به دلیل سرطان ریه جان خود را از دست می دهند که با توجه به افزایش مصرف قلیان در میان بانوان این رقم افزایش خواهد داشت.

وی بابیان اینکه طبق آمار مراکز بین المللی امید به زندگی در کشور افزایش داشته است، گفت: آمار یک مرکز بین المللی نشان می هد که زندگی در میان زنان به ۸۰ سال و مردان به ۷۶ سال رسیده که نتیجه به آمار نشان از فرارسیدن افزایش جمعیت پیر در کشور است.

رئیس مرکز تحقیقات سلامت علوم پزشکی ادامه داد: طی ۵۰ سال آینده ۴۰ درصد جمعیت کشور را افراد سن، ۲۰ درصد جمعیت قبل از سن کار کردن خواهند شد بنابراین تنها ۴۰ درصد جمعیت کشور باید کارکنند وزندگی ۶۰ درصد مابقی را تأمین کنند.

لنکرانی چاقی در زنان را یکی از دلایل بروز مشکلات جسمی دانست و گفت: ۶۰ درصد از بانوان میانسال کشور چاق هستند که این زنگ خطر و تهدیدی برای بروز بیماری سرطان است.

وی بابیان اینکه ۱۰۰۰ روز اول زندگی برای سلامت آینده افراد بسیار مهم است، یادآور شد: طی تحقیقات انجام شده سلامت زندگی به ۱۰۰۰ روز اول بازمی گردد که باید در این مدت بهترین روش های سلامتی مورداستفاده قرار گیرد.

رئیس مرکز تحقیقات سلامت علوم پزشکی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برگزاری پنجمین سمینار بین المللی سلامت در شیراز نیز گفت: ای سمینار به مدت دو روز از ۲۹ و ۳۰ اردیبهشت در شیراز با حضور میهمانانی از آمریکا و هلند برگزار خواهد شد.

لنکرانی ادامه داد: مهم ترین اولویت این سمینار ارائه روش های پیشگیرانه در موضوع بیماری های زنان و به خصوص سرطان است.

وی تأکید کرد:۷۴۰ مقاله به دبیرخانه این سمینار رسید که ۴۳۰ مقاله به عنوان پوستر و ۳۰ مقاله نیز سخنرانی خواهد شد.منبع : خبرگزاری مهر

[ منبع این خبر سایت تبیان-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سیر صعودی مصرف قلیان» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تبیان-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X