۸۵ درصد از گلزارهای شهدا در کردستان ساماندهی شده است

به گزارش خبرنگار مهر، امیر قادری صبح امروز در جلسه کارگروه ساماندهی گلزارهای شهدای استان در سنندج بر ضرورت انجام بیشتر اقدامات فرهنگی در گلزارهای شهدا تاکید کرد و گفت: این فعالیت ها می تواند نقش مهمی در دستیابی کارگروه به اهداف و رسالت های خود داشته باشد.

وی اظهارداشت: علاوه بر انجام اقدامات کالبدی و فیزیکی در گلزارهای شهدا، باید شرایطی فراهم کرد تا رسالت شهدا بیشتر احیا شود.

وی با اشاره به اینکه تاکنون ۸۵ درصد از گلزارهای شهدا در استان ساماندهی شده است، افزود: برنامه زمانبندی با برآورد ریالی برای ساماندهی ۴۱۵ مزار شهدای دیگر نیز باید انجام شود و امیدواریم به این ترتیب و در صورت تخصیص اعتبارات بتوانیم کار ساماندهی تمام گلزارهای شهدای استان را در سال ۹۶ یا ۹۷ به پایان برسانیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان فازبندی مراحل کار و برخورداری از نقشه راه و نیز هدفگذاری در این راستا را یادآور شد و بیان کرد: انتظار ما این است که مدیران دستگاه ها در راستای ارائه خدمت در حوزه ساماندهی گلزار شهدا، همچون گذشته و حتی بیش از آن عمل کنند.

قادری با تاکید بر ضرورت برگزاری جلسات ساماندهی گلزار شهدا در تمام شهرستان ها عنوان کرد: ادارات بنیاد شهید در شهرستان ها این قضیه را تا به سرانجام رسیدن پیگیری کنند.

وی هماهنگی بیشتر اعضا با دبیرخانه کارگروه را خوستار شد و اظهارداشت: باید در انجام فعالیت ها ابتکار و خلاقیت به کار برد تا نتایج بهتری حاصل شود.

گفتنی است، در این جلسه مقرر شد اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان، سازوکار لازم برای ثبت ملی گلزارها و مزارهای شهدا به عنوان میراث معنوی و ماندگار را تعیین و فراهم کند، همچنین بنیاد شهید موظف شد مستندات مربوط به مشارکت دستگاه ها در استان های دیگر برای تقبل ساماندهی یک گلزار علاوه بر تکالیف از یپش تعیین شده توسط دستگاه ها را ارائه دهد تا این مسئله در استان کردستان نیز تحقق یابد.

زون بندی مناطق برای مشخص شدن مسئولیت حفاظت از گلزارهای شهدا در همه شهرها و شهرستان ها، پرداخت مطالبات پیمانکاران و تعیین تکلیف اعتبارات باقیمانده در این حوزه از دیگر مصوبات این جلسه بود.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «۸۵ درصد از گلزارهای شهدا در کردستان ساماندهی شده است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X