تاكيد شخصيت هاي سني و شيعه عراق بر پاكسازي تفكر افراطي و تروريسم

به گزارش خبرنگار ايرنا، در همايش خطاب معتدل اسلامي كه روز يكشنبه دربغداد با حضور جمعي از علماء و روحانيون و پژوهشگران اسلامي از دو مذهب شيعه و اهل تسنن عراق برگزار شد، 'سيد علاء الموسوي' رييس ديوان اوقاف شيعيان عراق گفت: براي پايان دادن به تروريسم بايد كشورهاي حامي تروريسم محاصره اقتصادي شوند.
وي گفت: از جامعه جهاني و كشورهاي منطقه مي خواهيم كشورهاي حامي تروريسم را شناسايي كرده و اين كشورها را در محاصره اقتصادي قرار دهند تا به اين ترتيب منابع كمك به تروريسم خشكانده شود.
رييس ديوان اوقاف اهل تسنن نيز در اين همايش گفت: عراق با دو تهديد يكي گروه تروريستي داعش و ديگري اختلافات مذهبي مواجه است كه داعش در آستانه اضمحلال است، اما اختلافات مذهبي فقط در صورتي از بين مي رود كه شيعه در تسنن و سني در تشيع مان شويم.
وي اصل مشكل افراط گرايي در جهان اسلام را انديشه و فكر ذكر كرد و افزود: متاسفانه اغلب كساني كه رهبري جنبش اسلامي را در سنوات گذشته تا به امروز برعهده داشته اند از چهره هاي ناآگاه به دين بوده و برداشت هاي غلط آنها از مفاهيم ديني باعث اين افراط گرايي ها شده است.
وي گفت : طبق بررسي كه انجام داده است 32 اصطلاح فقهي وجود كه متصديان فتاواي افراطي در جهان اسلام از آنها برداشت هاي غلط داشته اند.
رييس ديوان اوقاف اهل تسنن همچنين خاطر نشان ساخت كه 52 جنگ داخلي در طول بيش از يكصد سال اخير در جهان رخ داده كه همه آنها در نهايت بدون اينكه نتيجه اي دربر داشته باشند، ناچار ترك مخاصمه شده اند.
عبداللطيف الهميم بر ضرورت پاكسازي خطابه هاي ديني از افراط گرايي، مقابله با تفكرات افراطي، بهبود وضعيت معيشيتي مردم و انجام نهضت فكري، اجتماعي، علمي و اقتصادي توسط دولت تاكيد كرد.
در اين همايش تعدادي از پژوهشگران اسلامي در عراق، در طرح هاي پژوهشي خود، پيرامون راهكار اعتدال سازي در خطابه هاي اسلامي ديدگاه هاي خود را مطرح كردند.
خاورم *4*353*1770*1579

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تاكيد شخصيت هاي سني و شيعه عراق بر پاكسازي تفكر افراطي و تروريسم» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X