اخراج دختر مسلمان بخاطر دامن بلند +عکس

ابنا: در ادامه قوانین سکولار و ضد دینی که وزرات آموزش و پرورش "فرانسه" در پیش گرفته است، این بار والدین دانش آموز مسلمان فرانسوی، نامه ای از سوی مدیریت مدرسه ای که دخترشان در آن مشغول به تحصیل است دریافت کردند که فرزند آنان به دلیل پوشیدن دامن بلند، از ادامه تحصیل در این مدرسه محروم شده است.


«فانی» دانش آموز مسلمان فرانسوی

«فانی» ۱۶ ساله، حدود یکسال پیش به دین مقدس اسلام گروید و بنا بر قانونی که در سال ۲۰۰۴ در فرانسه به تصویب رسید و طبق آن بر سر کردن روسری و یا مقنعه در مدارس این کشور ممنوع شد، در هنگام ورود به مدرسه، حجاب خود را از سر بر می دارد ولی از لباس های پوشیده و دامن بلندی که بدن وی را طور کامل می پوشاند استفاده می کند.

چند روز پیش مدیریت این مدرسه با بهانه جویی، پوشیدن دامن بلند را نیز برای فانی ممنوع اعلام کرد و از او خواست تا از دامن کوتاه در مدرسه استفاده کند که این درخواست، با مخالفت شدید فانی روبرو شد.

در پی مخالفت فانی، مدیر مدرسه وی را به دفتر احضار کرد و به او گفت: تا وقتی از پوشیدن دامن بلند دست نکشد، حق حضور در مدرسه را نخواهد داشت و او را از مدرسه اخراج نمود.

مادر فانی که متدین به دین "مسیحیت" است تلاش زیادی برای گفتگو با مدیریت مدرسه کرد تا او را متقاعد به نوع پوشش دختر مسلمان خود کند ولی تمام این تلاش ها بی ثمر ماند و در نهایت، نامه ای از مدرسه به دست او رسید که طبق آن، فرزند مسلمانش به دلیل نوع پوششی که دارد، از ادامه تحصیل محروم شده است.

مادر این دانش آموز مسلمان تصریح کرد که از هر تلاشی برای احیای حقوق فرزند مسلمان خود، فروگذار نخواهد کرد و به این حقیقت آگاه است که اقدام مدیریت مدرسه در محرو م کردن فانی از ادامه تحصیل، اقدامی ناعادلانه و بر خلاف حقوق مسلم دانش آموزی است.

یکی دیگر از دبیرستان های فرانسه در شهر "مون پلیه" نیز در اقدامی تبعیض آمیز، به آزار و اذیت دانش آموزان مسلمان این دبیرستان به خاطر نوع پوششی که دارند، پرداخته است.

اقدامات تبعیض آمیز علیه دانش آموزان مسلمان فرانسوی روز به روز رو به افزایش است.

چندی پیش نامه محرمانه ای از سوی وزارت آموزش و پرورش فرانسه به مدیران مدارس این کشور ارسال شد و از آنان خواسته شده بود تا اسامی دانش آموزانی را که والدین آنان، از پوشش اسلامی استفاده می کنند، به این وزراتخانه ارسال نمایند و این رویه تا علنی شدن این نامه ادامه داشت.

بنیادگرایان سکولار در فرانسه عامل بیشترین تنش ها در سیستم آموزشی این کشور هستند و آنان باعث تصویب قانون ممنوعیت استفاده از حجاب در مدارس در سال ۲۰۰۴ میلادی شدند.


[ منبع این خبر سایت ایران-اخبار می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اخراج دختر مسلمان بخاطر دامن بلند +عکس» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایران-اخبار منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X