وحدتیه، شهر نمونه دشتستان درکاهش تصادفات

رئیس اداره راهنمایی و رانندگی دشتستان روز سه شنبه درگفت وگو با ایرنا گفت: در سال 92شهر وحدتیه از حادثه خیزترین شهرهای شهرستان دشتستان در وقوع تصادفها بود، طوریکه یک سوم تصادفهای منجر به فوت در این شهرستان مربوط به وحدتیه بود.
سرهنگ رضا موسیوند افزود: با توجه به اینکه محور ارتباطی استان فارس از شهر وحدتیه می گذرد و از راههای مهم شیراز به بندر تجاری گناوه است، تردد وسایط نقلیه در این محور زیاد است.
وی اضافه کرد: بدلیل حجم ترافیک، غیر ایمن بودن راه و نبود علائم راهنمایی و رانندگی شاهد حوادث زیادی در نقاط مختلف این شهر بودیم.
رئیس راهنمایی و رانندگی دشتستان ادامه داد: در سالهای اخیر با تلاش شهرداری وحدتیه و همکاری راهنمایی و رانندگی بویژه در بحث اصلاح هندسی معابر و نصب علائم راهنمایی و رانندگی در منطقه اقدامات خوبی صورت گرفت.
موسیوند افزود: در پی اقدامات صورت گرفته در 14 ماه اخیر در وحدتیه، تصادفی منجر به فوت در این شهر نداشته ایم.
وی ضمن تشکر از مردم و شهرداروحدتیه در رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی بیان کرد: راه، خطاهای انسانی و وسایط نقلیه از عوامل مهم و تاثیرگذار در بحث تصادفات به شمار می آیند.
موسیوند با بیان اینکه راه نقشی مهم در بحث تصادفات دارد، گفت: شهر وحدتیه به عنوان شهر نمونه دربحث کاهش تصادفات شناخته شده است که جا دارد از مردم، شهردار و مسئولان شورای اسلامی شهر وحدتیه تقدیر شود.
وی یادآور شد: شهرداران تلاش وافری درتوسعه تجهیزات وعلائم راهنمایی و رانندگی و رفع نقاط حادثه خیر در شهرهای دشتستان داشته باشند تا شاهد کاهش تصادفات در این شهرستان باشیم.
شهردار وحدتیه گفت: این شهرداری درسالهای 93و 94با هزینه های زیادی اقداماتی مهم در حوزه مسائل ترافیکی معابر شهری انجام داده است.
عبدالحمید صفایی افزود: مجموعه شورای اسلامی و شهرداری در این مدت بهبود و ایمنی عبور ومرور، فرهنگ سازی، ترویج و نهادینه کردن فرهنگ ترافیک در محدوده شهر را بطور جدی در دستور کار قرار دادند.
وی یادآور شد: تملک، بازگشایی، تعریض و آسفالت معابر در قالب نهضت آسفالت به میزان حدود 120هزار مترمربع، ایجاد و احداث خیابانهای جدید، اصلاح نقاط حادثه خیز و دوربرگردانها و احداث میادین از جمله اقدامات زیرساختی بوده است.
صفایی همچنین پیاده روسازی و فرش موزاییک پیاده روها به میزان حدود 25هزار مترمربع را نیز عامل مهم دراستفاده عابرین از فضای پیاده روها و کاهش حوادث عنوان کرد.
وی بیان کرد:همچنین در این ارتباط نصب صدها تابلو و علایم مختلف اخباری و هشداردهنده راهنمایی و رانندگی، ایجاد و راه اندازی دو مجموعه و سیستم فرماندهی چراغ چشمک زن در چهارراههای شهر وحدتیه به انجام رسید.
شهردار وحدتیه، به نصب و راه اندازی سیستم روشنایی معابر، نصب تابلو بزرگ طاق دروازه ای برای راهنمایی مسافران، نصب بیش از 10 تابلو نوری سولار، احداث ونصب سرعت گیر و سرعت کاه درسطح معابر برابر نظریه کارشناسان وپلیس راهور اشاره کرد.
شهردار وحدتیه اظهار کرد: انجام مقدمات نصب پل عبورعابر پیاده در بلوار امام حسین(ع) و درمجاورت چندین مدرسه موجود در این بلوار از دیگر اقدامات است.
وی اخذ مجوز و راه اندازی نمایندگی پلیس راهنمایی و رانندگی درشهر وحدتیه را نیز اقدام موفقیت آمیز دیگری که نقشی مهم در بهبود و تسهیل عبورو مرور و مسائل ترافیکی داشته است، عنوان کرد.
صفایی گفت: خرید یک دستگاه اتوبوس و راه اندازی اتوبوس خط واحد در مسیر برازجان به وحدتیه و نصب تجهیزات لازم مانند ایستگاههای اتوبوس و تابلوهای مورد نیاز از دیگر خدمات در حوزه حمل و نقل به مردم این شهر است.
رئیس شورای اسلامی شهر وحدتیه گفت: اقدامات فرهنگی، توجیهی و کارشناسی وضعیت ترافیکی شهر و ارایه راهکارها با دعوت مکرر از مدیریت راهنمایی و رانندگی شهرستان دشتستان و کارشناسان این مدیریت وهمکاری عالی فی مابین پلیس مستقر در شهر و شهرداری برای رفع مشکلات ترافیکی شهر بسیار ثمربخش بود.
کرامت الله کشاورز افزود: بنا به تصمیم شورای ترافیک شهر وحدتیه دوره های آموزشی فرهنگ ترافیک در مدارس برای دانش آموزان و در جلساتی با خانواده ها برگزار شد.
وی بیان کرد: از آنجایی که آگاهی بخشی به جوانان راه حل بسیاری از معضلات اجتماعی است دعوت جوانان، آموزش، همفکری و بها دادن به نظریات آنها در قانونمند کردن آنها در این شهر بسیار ملموس بوده است.
کشاورز افزود: همچنین با مشاهده رفتارهای خلاف قانون نظیر سرعت غیرمجاز، تک چرخ زدن جوانان و استفاده نکردن از کلاه ایمنی در یک محل با تشکیل جلسه در مسجد آن محل در زمینه عواقب این گونه رفتارها صحبت شده و مردم فهیم نیز با آغوشی باز پذیرفتند.
رئیس شورای اسلامی شهر وحدتیه اظهارکرد: همه این اقدامات باهمکاری وهمراهی شهروندان واعضای شورای اسلامی سبب شد تا برابر اعلام مدیریت راهنمایی و رانندگی شهرستان دشتستان تصادفات منجربه فوت درمحدوده شهروحدتیه به صفر برسد واین موفقیت بزرگی برای مجموعه شهرداری وشورای اسلامی وحدتیه وشهروندان فهیم این شهر است.
شهر وحدتیه از توابع شهرستان دشتستان با بیش از 13 هزار نفر جمعیت در فاصله 90 کیلومتری شمال شرق بوشهر واقع است.
7213/6043

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «وحدتیه، شهر نمونه دشتستان درکاهش تصادفات» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X