راه ‌اندازی مرکز خصوصی بازیافت پسماندهای پزشکی در استان اردبیل

به گزارش ایرنا ، سیدرضا موسوی روز سه شنبه در نشستی با فرماندار نیر افزود: در زمینه دفع پسماندهای پزشکی در سال گذشته مطالعات خوبی انجام شده و باید تلاش کنیم تا در سایر بخش‌ ها نیز این اقدامات تداوم یابد.
او با اشاره به برنامه ‌ریزی برای دفع اصولی پسماندهای صنعتی استان گفت: در زمینه مدیریت پسماندهای صنعتی و مکان ‌یابی برای پسماندها در استان مطالعات اولیه انجام شده و با تایید نهایی این مطالعات اجرایی و عملیاتی می ‌شود.
وی در بازدید از شهرک تخصصی آب به ویژه کارخانه تسنیم نوش شهرستان نیر اظهار کرد: 26 واحد صنعتی و تولیدی در فهرست صنایع آلاینده استان قرار دارند که برای اخذ عوارض آلایندگی در سال 95 به سازمان حفاظت محیط زیست کشور معرفی شدند.
موسوی افزود: سازمان حفاظت محیط زیست نسبت به ارزیابی اثرات زیست محیطی طرح های مشمول ارزیابی حساسیت ویژه ای داشته و با مطالعات دقیق از تخریب و تهدید محیط زیست جلوگیری می کند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل همچنین با انتقاد از عدم همکاری واحدهای آلاینده در حذف از فهرست صنایع آلاینده از آمادگی کارشناسان اداره کل حفاظت محیط زیست برای ارائه راهنمایی در این زمینه خبر داد و گفت: محیط زیست موضوعی فرابخشی است و
همگان باید در این امر مشارکت کنند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل با اشاره به تولید پسماند بالاتر از میانگین کشوری در استان اردبیل افزود: در حالی که سرانه تولید پسماند در کشور 256 کیلوگرم است در این استان این سرانه برای هر نفر 275 کیلوگرم است و تنها در شهر اردبیل روزانه 300 تن پسماند تولید می‌شود که جمع‌ آوری و دفع هر کیلوگرم از این پسماند 300 ریال هزینه برای شهرداری به دنبال دارد.
فرماندار نیر هم در این نشست گفت: امروز دولت ها توجه به محیط زیست را در اولویت برنامه های خود قرار داده اند و یکی از مولفه های توسعه پایدار را محیط زیست می دانند.
مهدی احمدی افزود: در این استان به دلیل بهره گیری از واحدهای کوچک و بزرگ صنعتی باید استانداردهای لازم برای شاخص های زیست محیطی کسب شود.
7116/6018

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «راه ‌اندازی مرکز خصوصی بازیافت پسماندهای پزشکی در استان اردبیل» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X