انتشار اخبار رشد و بالندگی جامعه را به همراه دارد

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله علی‌اكبر كلانتری، ظهر یکشنبه در جمع اعضای شورایعالی و مجمع بسیج رسانه استان فارس، گفت: اعتقاد دارم اگر بخواهیم نیاز ایران و برخی كشورهای اسلامی را به لحاظ نیروهای عالم و روحانی تامین كنیم،‌ نیازمند حداقل یك میلیون روحانی با سواد و مسلط هستیم. حال آنكه جمع كل روحانیون كشور حدود ۱۵۰ هزار نفر است.

وی اضافه كرد: همانگونه كه جامعه نیازمند پزشك، معلم، خبرنگار، كارمند و سایر متخصصان است، به كارشناس علوم دینی هم احتیاج دارد. امروز در فارس با حدود ۵ میلیون جمعیت، تنها ۴ هزار روحانی حضور دارد.

نماینده فارس در خبرگان رهبری تاکید کرد: وی در بخش دیگری از سخنان خود، اخلاق رسانه را یكی از مهمترین نكات در فعالیت‌های رسانه‌ای دانست و گفت: اصحاب رسانه چشم بیدار جامعه محسوب میشوند، هر مقدار انتشار خبر بیشتر، رشد و بالندگی جامعه بیشتر است البته همه اخبار قابلیت انتشار ندارند شاید انتشار یك خبر، موجب تضعیف جامعه شده و مورد سوءاستفاده دشمنان قرار گیرد.

آیت الله کلانتری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه وحدت تنها رمز موفقیت و پیروزی است، گفت: یکی از اقدامات بنیادی، تغییر مبنای علوم اسلامی از غربی به بومی است که برای رسیدن به وحدت حوزه و دانشگاه لازم است.

وی ادامه داد: متاسفانه تمامی مسائلی که در علوم انسانی تدریس می شود مبنای غربی دارد در حالیکه باید مبنای دینی و سنتی داشته باشد.

نماینده فارس در خبرگان رهبری تاکید کرد: حوزه‌های علمیه به‌عنوان نهاد مادر محسوب میشود، تجربه اثبات كرده است كه در هر منطقه و شهری كه از حوزه‌های علمیه قوی و علما و روحانیون بصیر، متدین و توانمند برخوردار باشد، به لحاظ فرهنگی شاهد رشد و بالندگی خواهیم بود. 

آیت الله کلانتری تصریح کرد: نقش حوزه های علمیه نباید به فراموشی سپرده شود و باید از این ظرفیت بسیار مهم به خوبی استفاده کرد.

[ منبع این خبر سایت مهر-فرهنگ می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «انتشار اخبار رشد و بالندگی جامعه را به همراه دارد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-فرهنگ منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X