کاهش سواد حرکتی سلامت جامعه را تهدید می‌کند

معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش گفت: با رشد زندگی ماشینی، افزایش ضریب نفوذ تکنولوژی در زندگی و آپارتمان نشینی با کاهش شدید سواد حرکتی مواجه هستیم که این موضوع سلامت جسم و روان جامعه را تهدید می کند و سرمنشأ بسیاری از بیماری ها است.

به گزارش ایسنا، مهرزاد حمیدی در همایش آموزشی سواد حرکتی که در بیرجند برگزار شد، اظهار کرد: یکی از رویکردهای جدید وزارت آموزش و پرورش در حوزه تربیت بدنی و سلامت اجرای طرح مدرسه قهرمان است.

وی، با بیان این که مدارس باید محور فعالیتهای ورزشی و بهداشتی جامعه باشند، تصریح کرد: مدرسه بر سه پایه آموزش، پرورش و ورزش استوار است و نباید از فعالیت های ورزشی درون مدرسه ای غافل شد.

حمیدی، از برگزاری مسابقات ورزش های باستانی دوره ابتدایی در آینده نزدیک خبر داد و افزود: 4 میلیون نفر از دانش آموزان کشور در سال تحصیلی جاری در المپیاد های درون مدرسه شرکت کردند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش؛ معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: در برنامه بودجه سال جاری مبلغ یکصد میلیارد تومان برای حوزه تربیت بدنی و سلامت تصویب شده است.

[ منبع این خبر سایت تابناک-پربازدیدها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کاهش سواد حرکتی سلامت جامعه را تهدید می‌کند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تابناک-پربازدیدها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X