بررسی شایع ترین اختلالات شنوایی کودکان

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر فرنوش جارالهی دبیرعلمی پانزدهمین کنگره شنوایی شناسی ایران در مراسم افتتاحیه کنگره گفت: این کنگره با هدف ارتقا مهارت های بالینی همکاران شنوایی شناسی و  با ارائه جدیدترین روش های توانبخشی کودکان کم شنوا، ارزیابی و تشخیص اختلالات نوروپاتی شنوایی در کودکان و محورهایی چون  ارزیابی و اختلالات پردازش شنوایی کودکان و بزرگسالان، ادراک گفتار و موسیقی، ارزیابی الکتروفیزیولوژیک شنوایی، کم شنوایی ناشی از افزایش سن، ارتباطات کم شنوایی با رشد زبانی و شناختی، سمعک و کاشت حلزون، بازتوانی و توانبخشی شنوایی، حفاظت شنوایی و نویز، غربالگری شنوایی، وزوز و بیش شنوایی، سرگیجه، اخلاق حرفه ای در شنوایی شناسی و پروتزهای شنوایی قابل کاشت برگزار می شود.

وی افزود: بیش از ۱۲۰ مقاله به دبیرخانه این کنگره ارسال شد که از بین این تعداد ۶۰ مقاله به صورت سخنرانی و ۲۵ مقاله به صورت پوستر و ۱۰ میزگرد تخصصی با محوریت موضوعات علمی کنگره و ۲۵ کارگاه تخصصی در این کنگره خواهیم داشت که به موضوعات مختلف می پردازند و ویژگی کنگره امسال این است که عمده کارگاه ها توسط دانشگاه های سراسر کشور و مراکز پژوهشی و انجمن علمی شنوایی شناسی ایران برگزار می شود .

دبیر علمی پانزدهمین کنگره شنوایی شناسی اظهار داشت: در این کنگره اساتید برجسته ای از کشورهای امریکا، کانادا، انگلیس و مالزی حضور دارند و در کنار مباحث علمی این کنگره  نمایشگاه تجهیزات شنوایی شناسی برقرار خواهد بود که جدیدترین فن آوری های مرتبط با دستگاه های ارزیابی و تشخیص اختلالات شنوایی و همینطور فن آوری های مربوط به تقویت کننده های سمعک و کاشت حلزون برای همکاران عرضه می شود.

وی گفت: این کنگره دارای ۱۵ امتیاز بازآموزی خواهد بود و تمامی رشته های شنوایی شناسی، گفتار درمانی ، فیزیوتراپی، طب سنتی، علوم اعصاب ، علوم پایه ، روانپزشکی ، روانشناسی ، مهندسی پزشکی متخصصین کودکان، متخصصین گوش و حلق و بینی و نورولوژی در این کنگره حضور خواهند داشت.

این کنگره از ۲۸ تا ۳۰ اردیبهشت در هتل المپیک تهران برگزار می شود .

[ منبع این خبر سایت مهر-سلامت می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بررسی شایع ترین اختلالات شنوایی کودکان» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-سلامت منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X