رئيس سازمان نهضت سواد آموزي: علم عنصر جاودانگي تمدن هاست

علي باقر زاده فاروجي، روز يكشنبه در مراسم يادواره شهداي نهضت سواد آموزي خراسان جنوبي در دبيرستان حضرت علي اكبر ( ع ) بيرجند افزود: در طول تاريخ تمدن هاي زيادي وجود داشته اند، يكي از مهمترين آن كه هنوز جاودانه مانده تمدن ايران است كه نشانگر علم دوستي و علم پروري ايرانيان از گذشتگان دور دارد.
وي عنوان كرد: اگر در تاريخ نگاه كنيم، متعالي ترين انديشه هاي صلح طلبي و زندگي متمدن را در آثار ايرانيان مي بينيم و اين نشان از علم دوستي مردم اين مرز و بوم دارد و اگر همين راه را ادامه دهيم روح شهيدان را شاد خواهيم كرد،آنها در راه اين رسالت جان داده اند.
باقر زاده فاروجي تاكرد كرد: علم مسير حركت شهداست و همه بايد در اين مسير گام برداريم تا پيروزي شهدا را در رسالتي كه داشتند، حتمي كنيم.
معاون وزارت آموزش و پرورش يادآور شد: امروز بايد طوري عمل كنيم، فردا شرمنده خون شهدا نباشيم و ر روز قيامت از ما پرسيدند بعد از شهدا چه كرديد با روي باز پرونده كاري خود را باز كنيم.
وي بيان كرد: يكي از انتظارهاي شهدا از ما بي شك مبحث ترويج علم خواهد بود و اين يكي از راه هاي پاسداشت خون شهداست.
همچنين پدر يكي از شهداي نهضت سواد آموزي ( شهيد سيد احمد قاسم زده ) خراسان جنوبي شهادت فرزندش را جزو افتخارات زندگيش ناميد و گفت: احمد با خونش من و خانواده ام را سرفراز كرد.
سيد علي قاسم زاده افزود: پدران و مادران شهدا هر موقع براي فرزندانشان دلتنگي مي كنند ياد حضرت علي اكبر ( ع ) كه قوتي براي قلب آنهاست و نيز روز عاشورا و مظلوميت امام حسين ( ع ) و گلوي پاره علي اصغر ( ع ) باعث مي شود كه داغ از دست دادن فرزندشان را فراموش كنيم.
از 176 شهيد نهضت سواد آموزي كشور دو نفر از شهداي خراسان جنوبي هستند.
شهيد سيد احمد قاسم زاده اول آبان 1343 در روستاي خونيك شهرستان قاينات در خانواده اي مذهبي و فرهنگي ديده به جهان گشود.
او بعد از دوران ابتدايي به شهر قاين رفت و بعد از گذراندن دوره راهنمايي وارد نهضت سواد آموزي شد و پس از گذراندن يك دوره آموزشي به مناطق محروم براي تدريس اعزام شد.
سيد احمد با اينكه به سن سربازي نرسيده بود با اجازه خانواده داوطلبانه وارد جبهه هاي حق، عليه باطل شد.
وي در اين دوران بعد از گذراندن دوره آموزشي به عنوان امدادگر خدمت كرد و با برخورد خمپاره به سنگر محل خدمتش، شهد شيرين شهادت را نوشيد.
2047/3215/

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رئيس سازمان نهضت سواد آموزي: علم عنصر جاودانگي تمدن هاست» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X